Vánoční ZOO Zlín má jedinečnou světelnou výzdobu

Výzdoba ZOO Zlín rozzáří nejedny dětské oči
Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru zlínské zoo. Zimní návštěvu zahrady totiž opět zpestří jedinečná světelná výzdoba.
Světelná vánoční výzdoba doslova rozzářila prostory hlavního vstupu, zámek Lešná a také zámecký park. Díky tisícům drobných světel zoo nyní zdobí typické vánoční motivy – hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky nebo rampouchy. Tradiční motivy však poprvé doplní i světelné siluety exotických zvířat, návštěvníci se tak mohou těšit na „zářící“ slony, nosorožce nebo žirafu. Nechybí ani skutečný vánoční stromek, ve který se proměnila impozantní jedle u pavilonu primátů. Zoologická zahrada navíc prodlužuje i otvírací dobu.
„Krása světelné výzdoby samozřejmě naplno vynikne až po setmění, proto jsme se rozhodli od soboty 8. prosince prodloužit otvírací dobu zoo ve všední dny i během víkendů. Zoo tak bude otevřena od 8.30 do 17.00 hod.,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí marketingu. Delší otvírací doba bude platit až do neděle 6. ledna 2013.
Kouzelná adventní výzdoba však není jedinou akcí, kterou zoo připravuje pro toto sváteční období roku. Letošní Vánoce zlínská zoo oficiálně přivítá v neděli 16. prosince. „V tento den společně rozsvítíme vánoční strom u pavilonu primátů. Všichni návštěvníci také mohou od toho dne přinášet různé dárky a dobroty pro naše zvířata a položit jej právě pod vánoční strom,“ doplnila Bujáčková. V doprovodném programu nebudou chybět ani vánoční koledy, tradice a zvyky v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Speciální překvapení chystá zoo i pro dospělé návštěvníky. „Náš dárek nejen zahřeje, ale také provoní celé nádvoří u zámku Lešná,“ nastínila Romana Bujáčková.
Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra i Nového roku. Pro vstup do zoo mohou návštěvníci využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, studenti a senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné platí do 28. února 2013.
Výzdoba potěší především všechny děti

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama