REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

TOP 10 vánočních pohádek pro naše nejmenší

Je tady advent. Psaní dopisů Ježíškovi je v plném proudu, na náměstích se rozsvěcují první vánoční stromky, maminky začínají péct cukroví a mezi lidmi se objevují vánoční svetry i čepice. Zeptali jsme se proto našich dětí i dětí kamarádek, jaké vánoční pohádky mají nejraději. Z odpovědí jsme vybrali ty, které se nejvíc opakovaly a zde přinášíme výběr TOP 10 kousků, kterými se se svými nejmladšími můžete naladit na Vánoce.

Anabela: Vánoční přání (1997)

Billy je malý chlapec, který při požáru farmy ztratil řeč. Žije se svým dědečkem a zvířátky na samotě a jedinou jeho lidskou kamarádkou je roztomilá holčička Emily ze sousedství. Na Štědrý den se na farmě narodí telátko Anabela, se kterou Billy zažije spoustu dobrodružství..

Grinch (2018)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Pak jednou potká holčičku Cindy, která mu změní život.

REKLAMA

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje.

Klaus (2019)

V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček.

REKLAMA

Pohádku Klaus najdete na Netflixu
Pohádku Klaus najdete na Netflixu

Legendární parta (2012)

Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány. 

O vánoční hvězdě (2020)

Učitel Václav se chodí každý večer dívat na princeznu, jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička, snoubenka zářivého Siria, kterou na zem srazila žárlivá Proxima. Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska.

Polární expres (2004)

Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu.

Sobík Niko (2008)

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Ten věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec.

Sobík Niko je sice malý, ale statečný.
Sobík Niko je sice malý, ale statečný.

Šťastná hvězda (2017)

Malý, ale odvážný oslík jménem Bo vždycky snil o tom, že život u venkovského mlýna vymění za větší dobrodružství. Jednoho dne se odhodlá k útěku a spojí své síly s roztomilou ovečkou Ruth a Davem, legračním holubem se vznešenými touhami.

Velká vánoční jízda (2011)

Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? 

Myslíme samozřejmě i na ty starší, tak koukněte sem.

A nesmíme zapomenou ani na skvělé vánoční speciály.

Zdroj: ČSFD a naše děti

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA