REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Valdštejnské Vánoce

13.12.2008 10,00-18,00 na zámku Mnichovo Hradiště
Pořádá Město Mnichovo Hradiště a NPÚ Zámek Mnichovo Hradiště
www.mnhradiste.cz, www.mnichovo-hradiste.cz
Zámek Mnichovo Hradiště je dochován jako jeden z nejucelenějších zámeckých barokních komplexů v České republice, je zařazen mezi 80 tzv. Národních kulturních památek (NKP), které jsou nositelem nejvyšší kvality jak skladbou sbírek, tak architektonickým dědictvím, a nachází se v městské památkové zóně města Mnichova Hradiště 15km severně od Mladé Boleslavi.
Ctíme odkaz našich předků, proto se Valdštejnské Vánoce odehrávají v období pozdního baroka a počátku rokoka, tedy období druhé pol.18.století, kdy na zámku působil a velmi si jej oblíbil hrabě Vincenc z Valdštejna s chotí Sofií ze Šternberka a pořádali pro své poddané vánoční slavnosti. Pozvali své poddané řemeslníky s rodinami, sedláky, kantory, sirotky …., aby je pohostili a zároveň pro ně připravili i bohatý program.
V roli Valdštejnů a jejich dvora se Vás ujme soubor Divadýlko na dlani v dobových kostýmech, který pozve na zámek své příbuzné a přátele (taneční soubor Lukretia, Campanello) , poddané řemeslníky (skláře, řezbáře, kováře, košíkáře, tkalce, krajkářky, rybáře, lesníky a další), kumštýře loutkáře (Divadlo z půdy, Divadlo Petřín) , muzikanty (Petřín). Kantoři s dětmi poddaných připraví jako poděkování pro rodinu Valdštejnů a své rodiče svá vystoupení a výrobky v konírně zámku (MŠ Mírová MH, MŠ Jaselská MH, ZŠ Sokolovská MH, ZŠ Studentská MH, ZŠ Švermova MH, DDM, Gymnázium MH, ZUŠ MH, DD Modrý kámen).
Nebude chybět nahlédnutí do soukromí rodiny Valdštejnů v zámku a v zámeckém divadle (Campanello, Lukrétia) včetně prostor pro služebnictvo a hosty v městském muzeu (betlémy, adventní zvyky) a nebude chybět ani „Betlém“ v Sale Terreně (dřevěný betlém vyřezávaný panem Pešánem a Soubor Petřín s loutkovým divadlem). Projížďky kočárem a na koních v zámecké zahradě, pochoutky, medovina a svařené víno budou dokreslovat až do večera nasvícenou vánoční náladu. K Valdštejnským Vánocům patří také i duchovní strava – slavnostní vánoční koncert v kapli sv.Anny (pěvecký sbor Zvonky).
Přijďte se radovat v duchu přelomu barokní a rokokové doby 2.poloviny 18.století, nejlépe v lidovém dobovém oblečení .

Vstupné do areálu zámku:
50Kč – dospělí, 20Kč- děti, studenti a důchodci
Předprodej vstupenek v informačním centru města MH od 24.11. do 12.12.2008
po-čt 8,00-12,00 13,00-17,30; pá 8,00-12,00 13,00-15,00
V ceně vstupného jsou: vystoupení na pódiu na nádvoří, dětská vystoupení a předvádění tradičních řemesel v konírně zámku, Betlém v Sale Terreně (Sobor Petřín), představení na koních ( Dámy v sedle) a slavnostní vánoční koncert v kapli sv.Anny v 17,00 Vánoční písně pěveckého sboru Zvonky
V ceně nejsou: prohlídky zámeckého divadla, muzea a projížďky na koních a v kočáře.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA