Valdštejnské slavnosti vína v sobotu 5. října – Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

 Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína


Zveme Vás na tradiční podzimní Valdštejnské slavnosti vína v sobotu 5. října za osobní účasti budoucího vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka českých a moravských vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní s čarodějnou princeznou Alemajdou, vojenská přehlídka a další zajímavosti. Výherci Velké pohádkové soutěže budou slavnostně pasováni na Ochránce Starohradských pohádek. Na svém sídle Vás přivítá budoucí vévoda Albrecht z Valdštejna ve věku svých 10 let.
Letošní  novinkou jsou OBŘÍ SMARAGDOVÍ DRACI, kteří vylézají ze starohradských podzemních katakomb v prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení. Krásná princezna nebo veselá čarodějnice vás zavede do lesního a ledového království, potkáte tu rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.
V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká Vás i lekce čarodějného létání na koštěti.
Hradem a zámkem vede okruh  Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší na zámku návštěva DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. Navštívíte  skalního draka Balvaňáka, ohnivého draka Fajrunďáka, vodního draka Hydranťáka a spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.
Nechte se unést atmosférou dračí čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I.  Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. Brzy jich tu napočítáte už na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice.
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 103 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí.
Otevřeno je tu celoročně. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz nebo na www.facebook.com/StareHrady. Kontakt info@starehrady.cz, tel. 602302265.
5.10.13 - Valdštejnské slavnosti vína
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama