REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Valašské muzeum v přírodě myslí na výchovu dětí

Program pro děti
Program pro děti

I v letošním roce si Valašské muzeum v přírodě připravilo pro děti od mateřských po střední školy řadu výchovně-vzdělávacích programů.
Tyto programy jsou zaměřeny na zvykoslovný rok (Velikonoce na Valašsku, Vánoce na dědině…), na pracovní a výrobní technologie (Slabikář devatera řemesel, Barvíř modrotisku…) a řadu dalších, výchovně vzdělávacích, témat.
„Na rok 2013 byl program pro školy obohacen o 2 novinky. Program „Uměli Valaši fyziku“ představuje ukázky používání jednoduchých strojů v obyčejném životě Valachů. Ukázky bydlení v minulosti, obohacenou o výstavbu modelu roubené chalupy, nabízí program „Jak žili naši předkové“.
Během 10ti tematických bloků napříč celým rokem chceme dětem přiblížit běžný život lidí na Valašsku v dobách minulých, s nímž se nemají možnost jinak setkat. Zároveň je takto obohacena a zpestřena výuka pro všechny typy škol. Tradičně největší zájem bývá o programy velikonoční a vánoční, například ten velikonoční je nyní na tento rok skoro již naplněn, proto Valašské muzeum rozšiřuje program o jeden den a to i na 25. března. Startujeme 12. února programem „Co ještě nevíte o valašských spisovatelích“, který je speciálně určen pro studenty 8. a 9. tříd ZŠ, SŠ a seniory“, uvedla Libuše Rousová, muzejní pedagog, která tyto programy blíže sestavuje.
Programy jsou určeny převážně pro předem objednané skupiny. Registrace a rezervace na jednotlivé byly zahájeny 7. ledna 2013. Programy budou realizovány v čase od 8.00 do 14.00 hodin v jednotlivých dnech, s výjimkou vánočního programu. Objednávání na jednotlivé programy se děje pomocí on-line rezervací. Bližší informace najdete na www.vmp.cz, v sekci výchovně vzdělávací programy. Zde lze najít i ukázky z jednotlivých řemesel formou ukázek DVD a zážitky z jednotlivých programů.
Program pro děti
Vstupné na jednotlivé akce:
MŠ – 20,- Kč/osoba
ZŠ, SŠ, senioři – 40,- Kč/osoba
ZTP/P – zdarma
Vánoce  – 60,- Kč
Otevírací doba muzea:
Program pro dětiDřevěné městečko
02. 02.                09:00 – 16:00
01. 02. – 31. 03.        10:00 – 16:00
Mlýnská dolina
Zavřeno
Program pro dětiValašská dědina
01. 02. – 31. 03.        10:00 – 16:00
zpřístupněny pouze exteriéry
PONDĚLÍ ZAVÍRACÍ DEN.
KONTAKTY:
Mgr. Libuše Rousová, muzejní pedagog; [email protected]; +420 571 757 122
Ing. Petra Zbranková, pracovník vztahů k veřejnosti; [email protected]; +420 571 757 173
www.vmp.cz
 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA