Václavský jarmark, Zámecké burčákové slavnosti a speciální prohlídky zámku

V sobotu 17. září 2011 od 9.00 hodin se bude konat v prostorách zámeckého parku již tradiční Václavský jarmark doplněný třetím ročníkem Zámeckých burčákových slavností. V několika desítkách stánků bude možnost zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky apod., a pochopitelně také ochutnat burčák z Čejkovic. Nebude samozřejmě chybět ani nezbytné občerstvení.
K příjemné atmosféře v zámeckém parku přispěje mužský pěvecký folklorní soubor Mužáci z Březí u Mikulova a Cimbálová muzika Sylván z Brna.

Pro tento den také Zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako doplňkový program několik speciálních prohlídek zámku, které se konají v rámci Dnů evropského dědictví:
Prohlídky muzejních depozitářů
Zámecké depozitáře odkryjí své poklady v několika prohlídkách během dne. Z odborného výkladu se dozvíte informace nejen o předmětech, které se v depozitářích nachází, ale také např. o majitelích slavkovského zámku. Prohlídky se uskuteční v 9.30, v 11.30 a ve 13.30 hodin. Na prohlídku je třeba se telefonicky objednat na pokladně zámku: 544 227 548.
Prohlídky zámeckých krovů a půd
Z výkladu průvodce se návštěvníci dozví nejen o historii stavby slavkovského zámku, ale také zajímavosti z dendrochronologického průzkumu o historii krovů. Tyto prohlídky jsou určeny pro osoby bez zdravotních problémů s chůzí či dýchacími potížemi a děti v doprovodu rodičů. Na tuto akci je stanoveno jednotné vstupné 60,- Kč. Prohlídky se uskuteční v 10.00, 11.00, 13.00 a 14.00 hodin a je nutno si je předem telefonicky rezervovat na telefonním čísle pokladny zámku: 544 227 548.
Večerní kostýmované prohlídky podzemí se svíčkami
Tajuplné zámecké podzemí opět ožije. Pro návštěvníky budou připraveny od 18.00 hodin prohlídky podzemí s ukázkami řemesel, při kterých se setkají s osobami, které dříve žily na slavkovském panství. Na tyto prohlídky je také nutná telefonická rezervace na pokladně zámku: 544 227 548.
Návštěvníci, kteří se v těchto dnech vydají do prohlídkové trasy Historických salonků v severním křídle Zámku Slavkov – Austerlitz, mohou premiérově zhlédnout raritu, která nově oživuje zámecké prostory. Je jí model galéry „La Royale“, postavený dle dokumentace z r. 1690. La Royale byla galéra z francouzského námořnictva a vlajková loď galér ve Francii za Ludvíka XIV. Model lodi je v měřítku 1:25. Autorem modelu je Ing. Jindřich Černík, který jej zámku zapůjčil do 11.12.2011.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama