V srpnu dorazí rytíři o hodinu později

Zážitkové Dětenice upravují svůj oblíbený rytířský program. Od prvního srpna se doba konání rytířských turnajů na koních posouvá, místo od jedné hodiny mohou diváci obdivovat rytířská klání na kolbištích až od druhé hodiny odpolední. Dny konání zůstávají nezměněné, akci je možno navštívit každý den kromě pondělí.
Návštěvníci se nemusí obávat, že by je volná hodina přišla nazmar! Mohou ji účelově využít k výjimečnému obědu ve středověké dětenické krčmě, která je otevřena již od jedenácti hodin a nabízí nezapomenutelný gurmánský požitek originálních dobových pokrmů a speciálního piva!
Pro návštěvníky dětenické krčmy připravil mistr kuchař rybku ze zámecké kašny, kuřátko ze sousedova kurníku, šťavnaté telátko či hnát exotického ptáka. Pozornosti gurmánů pak pravděpodobně neunikne ani čertovo krůtí masíčko či koleno uhranuté svině.
Na své si přijdou nejen milovníci dobrého masa, ale i vegetariáni. Možná to zní trošičku překvapivě, ale i na ně středověcí kuchaři mysleli a nejen pro ně připravili v Dětenicích talíř pro nenapravitelné kytkožrouty.
Na nápojovém lístku pak nechybí ani dětenické pivo lásky, to je vařeno podle prastaré receptury přímo v dětenickém pivovaru. Místo obyčejné minerálky roznáší v Dětenicích naprděnou či nenaprděnou vodu. V seznamu nápojů nechybí ani „kozí chcanky“, jejichž složení návštěvníkům šenkýři s radostí odtajní.
S plným břichem pak můžete vyrazit na kolbiště a oddat se atmosféře soubojů o dobré jméno i čest. Rytířské slavnosti s věrohodnými kostýmy, nelítostnými souboji a dokonce i ukázkami několika druhů dravců jsou největší akcí roku v celém dětenickém areálu! Nenechte si ji ujít!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama