V sobotu znovu ožije parní vláček Kolešovka

Vydejte se s námi na výlet do minulosti historickým parním vlakem okusit romantiku Starců na chmelu.

Datum konání: 28.8.2011
Ruční česání chmele do věrtelů se stalo minulostí stejně jako pravidelné parní vlaky. Právě lokálka Krupá – Kolešovice prochází řadou chmelnic a Kněževsí, která byla o sklizních domovem tisíců česáčů chmele.
V Kněževsi je možné udělat si zastávku a prohlédnout si výstavu historických drážních vozidel a exponátů Klubu historie kolejové dopravy, jež je významným turistickým cílem a dokonce největší výstavou tohoto druhu v Čechách, na Moravě a Slezsku.
12 km dlouhá trať byla uvedena do provozu v roce 1883. Sloužila především pro nákladní dopravu cukrové řepy, uhlí a chmele. V období sklizně chmele přepravovaly speciální vlaky, čítající kolem 15 velkých osobních vagonů tažených dvěma parními lokomotivami, do dvou významných center chmelařské oblasti Kněževsi a Kolešovic celé tisícovky česáčů chmele.
Podél trati Kolešovky a po polních a lesních cestách se nabízí rovinatá cyklostezka značená symbolem mašinky na žlutých značkách. Cyklostezka je vhodná pro rodiny s dětmi. Jednu cestu je tak možné jet vlakem a zpátky na kole.
Vstupné: 70 Kč
Snížené vstupné : 35 Kč
Rodinné vstupné : 300 Kč
Poznámka ke vstupnému: Jednosměrná jízdenka: dospělý 70 Kč, děti do 10 let a důchodci 35 Kč. Zpáteční zvýhodněné jízdné: dospělý 120 Kč, děti a důchodci 60 Kč. Rodinná zpáteční jízdenka (dva dospělí a dvě děti do 10 let): 300 Kč. Jízdenky je možné zakoupit u průvodčího přímo ve vlaku, neplatí zde žádné slevy ani jízdní výhody. Přeprava kol a kočárků ve služebním voze je zdarma.


Více info na www.khkd.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama