V Chomutově se budete během dovolené bavit

I když si většina z nás na dovolenou jezdí odpočinout, nemusí to nutně znamenat jen polehávání na pláži. Naplánujte si místo exotického lenošení raději aktivní odpočinek v Čechách, který vás nabije novou energií a navíc uděláte něco pro své tělo. Navštivte Chomutov a přesvědčte se, že toto město vás bude bavit.
Chomutov vyniká originálním přírodním prostředím, které se samo nabízí k trávení aktivní dovolené vyplněné turistikou a sportem. Složením vody unikátní Kamencové jezero, kolem kterého vyrostl rozsáhlý areál, můžeme v současnosti považovat za středobod volnočasových a sportovních aktivit v Chomutově. Jezero nabízí spoustu zábavy nejen nadšeným plavcům, ale na své si díky připraveným a nadstandardně vybaveným sportovištím přijdou i ti, kteří vodu raději obdivují z břehů. Skutečné vyznavače adrenalinu uspokojí nejdelší vodní vlek na nádrži Banda jen pár desítek metrů od Kamencového jezera.
Čím je Kamencové jezero sportovcům, tím je Bezručovo údolím turistům a je jedno, zda jsou pěší, jedou na bruslích nebo osedlali jízdní kolo. Možná nejmalebnější údolí v Krušných horách doslova otevírá krásy tohoto pohoří všem, kteří se nebojí ušlápnout či ujet pár kilometrů. Příroda Bezručova údolí i Krušných hor nabízí nejedno romantické zákoutí pro odpočinkový piknik i nepřeberně mnoho cyklistických tras pro sportovní nadšence.
Výhodou obou zmíněných lokalit je také možnost ubytování a stravování v nejbližším okolí. Na Kamencovém jezeře je turistům k dispozici kempink, hotel a řada nejrůznějších stánků s pochutinami. V Bezručově údolí výletníci ocení ubytování v I. mlýně, v němž  se zároveň nachází i restaurace. Občerstvení si mohou turisté dopřát i v II. mlýně, situovaném hlouběji v údolí.
Ubytování a občerstvení nabízí také Ranč U Matěje, v němž rovněž není nouze o zábavu. Kromě minigolfu, tenisové haly a golfového simulátoru je zde k dispozici také wellness centrum, v němž můžete dát večer odpočinout unaveným svalům. Romantické duše potěší možnost vyjížďky na koni, technické nadšence zase možnost zapůjčení vznášedla nebo čtyřkolky.
Sportovním zážitkem se však může stát i návštěva historického centra, vždyť výšlap na městskou věž či do vyšších pater kostela sv. Ignáce si nijak nezadá s výletem za výše položenými přírodními krásami. Především děti se pak mohou dosyta vydovádět nejen v Dětské zoo Podkrušnohorského zooparku, ale také v Lanáčku, lanovém centru, v němž si ti nejmenší mohou zkusit ohebnost těla a sílu paží.
I tento krátký výčet vás určitě přesvědčil, že v Chomutově se nemusí nudit nikdo z rodiny, každý si zde najde zábavu přesně podle svého gusta. Podívejte se na stránky eChomutov.cz, realizované za podpory NUTS 2 Severozápad, kde najdete úplný seznam sportovišť, wellness služeb i ubytování a restaurací v Chomutově, a sestavte si program dovolené tak, jak potřebujete.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama