REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 3.10. a svátek má Bohumil

Užijte si sladké nicnedělání při pobytu na Olomoucku

Haná, úrodná pláň uprostřed Olomouckého kraje, skrývá nejen bohatou historii a kulturu, ale také úchvatnou přírodu, která láká k odpočinku a relaxaci. Olomoucký kraj toho ale nabízí mnohem více!

Začněte návštěvou hlavního města regionu – Olomouce. Historické centrum města je plné malebných uliček a památek, které svědčí o bohaté minulosti. Nejznámější z nich je mariánský sloup, který je dominantou Horního náměstí, ale vynechat byste neměli místní katedrálu nebo Pevnost poznání. Noční život tu stojí také za to, tak si nezapomeňte rezervovat v Olomouci hotel!

Region je také známý svou lázeňskou tradicí. Vydejte se na pobyt do Jeseníku, kde se nachází známé lázně. Zde si můžete dopřát wellness procedury, relaxovat v termálních bazénech, které vám dodají novou energii.

REKLAMA

Oblíbené jsou také termální lázně ve Velkých Losinách. Ty stojí za návštěvu také díky nádhernému renesančnímu zámku, ale i kvůli temné historii spojené s inkvizicí.

Pokud vás toto téma zajímá více, můžete zajet do Šumperka a navštívit Muzeum čarodějnických procesů. Pokud si v zarezervujete ubytování v Šumperku, můžete si užít třeba noční výstup na radniční věž.

REKLAMA

Milovníci přírody si Olomoucký kraj užijí nejvíce při návštěvě CHKO Litovelské Pomoraví nebo při túře v Jeseníkách. Zkrátka najde se tu pro každého něco a rozhodně stojí za to Olomouc a jeho okolí navštívit!

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA