REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Užijte si prázdniny s dětmi na vlně vodáckého dobrodružství

Léto je v plném proudu a to znamená jediné – děti už se nemůžou dočkat zážitků, které na ně čekají. Jak ale vymyslet program, který si užijí malí neposedové i dospělí? Stačí nafukovací člun! Vydejte se na vodu a vychutnávejte si zábavu i odpočinek v těsném sepětí s přírodou. Vybrali jsme pro vás lokality, které hravě zvládnete i s dětmi. 

Voda k letním měsícům neodmyslitelně patří. V tropických vedrech totiž často nemyslíme na nic jiného, než kde se zrovna zchladit, a to ať už to bude v bazénu, u moře nebo právě na palubě gumového člunu.

Když voda hučí po lučinách

Vodáctví má v Česku velmi silné kořeny. Pro milovníky tohoto živlu je naše republika přímo ideální lokací. Najdete tu nespočet rybníků, klidné řeky i pořádně divokou vodu. Stačí si jen vybrat s ohledem na vaše zkušenosti a vyrazit. Poradíme vám, jaká místa vyzkoušet a na co nezapomenout.   

REKLAMA

Lužnice patří mezi vodácké klasiky. Na rozdíl od přelidněné Vltavy tu potkáte mnohem méně vodáků. Díky tomu si můžete vychutnat plavbu po meandrující řece, která vás provede nejen lužními lesy, ale i okolím rybníků a malebných vesnic. Její proud je klidný, rychlejší bývá pouze po vydatných deštích nebo jarním tání. Ideálním úsekem pro jednodenní výpravy na nafukovacím člunu je trasa od městečka Suchdol nad Lužnicí do Stráže nad Nežárkou. Cestou narazíte na několik písčitých břehů a plážiček, které přímo volají po přestávce na svačinu nebo koupání. Pro děti jako stvořené, co myslíte?

Další typickou letní řekou je Berounka. Tu si užijete jak s malými dětmi, tak i jen v případě, že chcete trochu klidu a nohy vyložené na okraji člunu. Z hlediska obtížnosti je jedním z nejsnadnějších českých toků, proto se nemusíte bát vyrazit i se svými nejmenšími. V případě Berounky se také vyplatí vystoupit na souš. Na výlety do okolí láká hrad Karlštejn nebo Křivoklát, stejně tak si užijete vycházku do CHKO Křivoklátsko. Krásu této řeky a jejího okolí zachytil ve svých příbězích i slavný spisovatel Ota Pavel. A věděl proč.

REKLAMA

Poznávejte svět z vodní hladiny i v zahraničí

Pokud je vám Česká republika malá nebo byste prostě jen chtěli vyrazit někam za hranice, všemi deseti doporučujeme Slovensko. Pro rodiny s dětmi jsou ideální například řeky Váh či Dunajec. Při plavbě v lodi vás čeká například kouzelné údolí pod hradem Strečno nebo malebné kulisy Pienin. 

Děti zároveň často sní o tom, že část letních prázdnin stráví u moře. Ani tam nemusíte skončit jen u stavění báboviček z písku. V portfoliu české firma GUMOTEX najdete nafukovací kajak SEAWAVE vhodný právě na moře. Usadí se v něm až tři osoby, a tak můžete malého vodáka snadno posadit doprostřed mezi dospělé členy posádky a poté se společně vydat prozkoumávat mořské zátoky.

Nezapomínejte na správné vybavení 

Ještě než vyrazíte za dobrodružstvím, věnujte čas důkladné přípravě. Rozhodně nezapomeňte na povinnou vestu, dětem také obstarejte helmu. Bohatě postačí ta cyklistická. Nepodceňujte ani výběr správného nafukovacího člunu. Pro rodinu jsou ideální nafukovací čluny pro 4 osoby nebo více, dobrou volbou jsou prostorné rafty. Nejenom, že se vám do nich pohodlně vejde celá bagáž, ale jsou také dostatečně stabilní. Pak už stačí jen vybrat termín. 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA