REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

ÚSTÍ NAD LABEM Z CYKLISTICKÉHO SEDLA I Z LODNÍ PALUBY

3. 6. 2019

Městem Ústí nad Labem prochází jedna z nejkrásnějších a turisticky hojně navštěvovaných cyklistických stezek Labská stezka. Tato cyklostezka je oblíbená především díky působivé přírodě, nepříliš namáhavému terénu a koneckonců i idylickému Labi. Také proto je vhodná pro méně zdatné cyklisty, případně pro rodiny s dětmi.

Při vjezdu do Ústí nad Labem vás přivítá jedinečná technická památka Masarykovo zdymadlo a nad ním se tyčící hradní zřícenina Střekov. V centru města pak budete podjíždět pod Benešovým a Mariánským mostem. Na protilehlém břehu pak můžete spatřit výletní zámeček Větruši s restaurací, vyhlídkovou věží, bludišti, sportovištěm a nedalekým popravištěm.

Možnost oddechu skýtá jednak cyklokemp Loděnice v Brné nebo termální koupaliště Brná, o necelé 2 km dál. Budete-li mít na svých cestách technické potíže, zavítejte do Cyklocentra města Ústí nad Labem, které se nachází necelých 400 m od Labské stezky. Můžete si zde zapůjčit nářadí či koupit základní náhradní vybavení. Nově si zde také můžete kolo zapůjčit. Na zájemce čeká 10 městských kol a jedno dokonce s dětskou sedačkou. Veškeré potřebné informace se dočtete na www.msul.cz.      

REKLAMA

Své cyklistické výlety můžete v Ústí nad Labem ideálně kombinovat s lodní dopravou. První možností jsou dvě lodní linky zahrnuté do Dopravy Ústeckého kraje. Jedná se o linku 901 do Litoměřic a 902 do Hřenska. Druhou variantou je letní linková doprava lodí Marie, která pluje z Ústí nad Labem do Píšťan a zpět.            

Chcete-li přejet na druhý břeh řeky Labe, jsou podél Labské stezky k dispozici hned 4 přívozy. Před Ústím nad Labem se jedná o přívozy mezi Malými a Velkými Žernoseky a mezi Církvicemi a Dolními Zálezly. Další dva spojují Svádov s Neštěmicemi a Velké Březno s Neštědicemi.

REKLAMA

Na svých cestách rovněž nezapomeňte navštívit Informační středisko města Ústí nad Labem, kde vám rádi podáme informace o dalších turistických cílech, možnostech ubytování či stravování.

Kontakt: Mírové náměstí 1/1; +420 475 271 700; [email protected]; www.usti-nad-labem.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA