Únorové akce v Krkonoších

Krkonoše – akce pro děti
Světový pohár na letech na lyžích, Krakonošovy radovánky, Český zimní sraz turistů, Pašeráckej vejkend, nebo Ledová jízda.
Akce pro děti i rodiče v krásném prostředí Krkonoš.

1. SVĚTOVÝ POHÁR V LETECH NA LYŽÍCH
Termín akce: 1. – 3. února 2013
Místo konání: Harrachov
Více informací: www.harrachov2014.cz
Zveme Vás na jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí lyžařské sezóny v roce 2013, kde se představí domácí i světová skokanská elita. Předpokládá se přímý přenos do mnoha zemí po celém světě. Diváci se mohou těšit na nevšední show plnou živé hudby (MIRRORS, CARTONNAGE a AC/DC REVIVAL), laserů a ohňů v komfortním prostředí a profesionálním zázemí Adidas Areny v Harrachově.
2. KRAKONOŠOVY RADOVÁNKY
Termín akce: 2. února 2013
Místo konání: Rudník
Závody na sněhu pro malé i velké v dobové výstroji, večerní posezení. Akce se koná v hospůdce u Petry a na protějším svahu.
3. XIII. ČESKÝ ZIMNÍ SRAZ TURISTŮ
Termín akce: 7. – 10. února 2013
Místo konání: Jilemnice a okolí
Klub českých turistů Ještědská oblast a odbor KČT Jilemnice pořádá XIII. Český zimní sraz turistů ve dnech 7.2. – 10.2.2013 V rámci oslav 125. výročí vzniku KČT a vzpomínky 100. výročí tragédie Hanče a Vrbaty. Místem srazu je JILEMNICE – Kolébka lyžování v Čechách.
Pro účastníky budou připraveny:
Lyžařské trasy po hřebenech Krkonoš v délce 15 – 50 km se zastavením u Mohyly Hanče a Vrbaty
Pěší trasy s výstupem na Žalý
Oblíbené zimní táboření
Bohatý kulturní program
4. PAŠERÁCKEJ VEJKEND
Termín akce: 15. – 17. února 2013
Místo konání: Rokytnice nad Jizerou
Tradiční akce v Rokytnici nad Jizerou plná masopustního veselí a zábavy s názvem PAŠERÁCKEJ VEJKEND se koná na Dolním náměstí a v lyžařských areálech v Rokytnici nad Jizerou.
V pátek 15. 2. nás bude čekat odpolední jarmark na náměstí a navečer Sjezd Pašeráků na Studenově. Po celou sobotu pak bude možné pašeráky vidět ve Skiareálu Horní Domky.
Pořadatelem akce je Město Rokytnice nad Jizerou a horská služba a jedná se o akci spolufinancovanou z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA. Sobota je v režii Skiareálu Horní Domky, který vede Spartak Rokytnice, a. s.
5. LEDOVÁ JÍZDA
Termín akce: 21. – 24. února 2013
Místo konání: Lánov a okolí
Ledová jízda anebo Memoriál Dr. Václava Vojtěcha, to je nejstarší a nejtěžší závod psích spřežení v České republice, v němž družstvo tvoří musher se psím spřežením a lyžař. Závod pořádaný na paměť tragicky zesnulého českého polárníka je inspirován dlouhými traily arktickými pustinami, při nichž si musher veze vše potřebné s sebou. Psi musí během 4 dnů zvládnout trasu dlouhou kolem 160 km.
Letos se pojede již 23. ročník tohoto etapového závodu. Start a cíl bude v Dolním Dvoře – Rudolfově.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama