REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Unikátní zážitkovou výstavu NAŠE CESTA o životě se zdravotním postižením můžete od 1. října do 30. listopadu navštívit na pražském Výstavišti v Holešovicích

sdfad
Naše cesta 2014

Od 1. října do 30. listopadu na Výstavišti v Praze-Holešovicích vyroste svět unikátní zážitkové výstavy NAŠE CESTA. Jejím cílem je přiblížit dětem i dospělým každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením.
„Nejúčinnější cestou, jak odbourat nejistotu, kterou lidé při setkání s lidmi se zdravotním postižením stále pociťují, je vlastní zážitek a osobní setkání,“ říká Slávka Hocká, manažerka projektu chodicilide.cz. „Proto na NAŠÍ CESTĚ návštěvníci sami vstoupí do světa, kde lidé se zdravotním postižením nejsou ničím zvláštním. Zbaví se tak mnoha předsudků a strachu ze vzájemného kontaktu,“ dodává.
Křižíkův pavilon B se v době konání promění například ve speciálně upravený byt s kuchyní pro slabozrakého nebo koupelnou pro vozíčkáře, nebude chybět ani náměstí s hotelem nebo zastávkou autobusu. Pod vedením průvodců, z nichž mnozí sami se sluchovým, tělesným nebo zrakovým postižením žijí, si tu děti i dospělí budou moci vyzkoušet množství situací z běžného života – například manipulaci s ortopedickým vozíkem v reálném prostředí nádraží, orientaci v prostoru a rozeznávání předmětů bez kontroly zrakem v temném tunelu nebo komunikaci s neslyšícím. Uvidí, jak lidé s různým postižením mohou ovládat a využívat moderní technologie, jako je třeba mobilní telefon nebo tablet. Pobaví se u množství motorických a paměťových her nebo vyzkouší své dovednosti na lezecké stěně, při basketbalu, florbalu a dalších speciálních sportech.
Výstava bude i tentokrát zdarma a otevřena bude každý den, v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Novinkou budou zážitkové odborné semináře pro různé zájmové skupiny, jako jsou učitelé, úředníci, manažeři nebo třeba studenti univerzit. Více informací naleznete na internetových stránkách www.vystavanasecesta.cz. Pro školy a skupiny je na adrese www.vystavanasecesta.cz/rezervace/ připraven rezervační systém.
Výstavu NAŠE CESTA už mohli letos v květnu a červnu navštívit obyvatelé Brna a okolí, kde přilákala za 59 dnů 17 857 návštěvníků, z toho 10 712 dětí z 510 školních tříd a dětských skupin.Koncept výstavy NAŠE CESTA vychází z úspěchu interaktivní výstavy MOJE CESTA, kterou v Praze v červnu 2013 zažilo za 26 dnů více než 7 300 nadšených návštěvníků.
Výstava je jednou z aktivit projektu chodicilide.cz, kterýuž od roku 2011 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením.
Realizátorem projektu je Nadace Sirius. Cílem Nadace je pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí. Nadace hledá systematická a účelná řešení problémů dětí s důrazem na jejich prevenci. Maximálně využívá české a mezinárodní zkušenosti a příklady dobré praxe, spolupracuje s předními odborníky. Za dobu svého působení od roku 2008 podpořila částkou více než 130 miliónů korun řadu projektů zaměřených na ohrožené rodiny a děti. Více informací na www.nadacesirius.cz.
Výstava je součástí kampaně chodicilide.cz, která už od roku 2010 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením.
http://vystavanasecesta.cz/
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA