Unikátní výstava Šangri-la

Unikátní výstava Šangri-la


Výstava Šangri-la otevírá magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství.
Provádí unikátními kulturami a odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí…
ŠANGRI-LA je největší autorská výstava toho druhu ve Střední Evropě. Představuje magickou cestu za bájným údolím věčného štěstí Šangri-la, skrytým hluboko v Himálaji. Výstava se neomezuje jen na nejzajímavější geografické oblasti, ale nabízí komplexní přehled o čtyřech zemích Himálaje – NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. V šíři záběru je největší síla výjimečné expozice.
Vše začíná v barvitém animismu, působivém zrodu dalších kultur. Projdeme tropickým pralesem, zaujme bujná džungle s kvetoucími orchidejemi, pnoucími liánami ukrývající i tygra!
Expozici mnoha vděčných zážitkových instalací provází stovky velkoplošných fotografií, tisíce cenných sbírkových předmětů (mohutná vrata, velké zdobné dveře, vyřezávaná i malovaná okna, robustní dřevěné sloupy, totemy, votivní i duchovní exponáty, špičkové nevárské řezby, vrchol filigránské preciznosti).
Všude se mísí vůně buddhistických tyčinek, indického koření a čajů, placek roti, jačích postrojů i podmanivá vlhkost deštného pralesa.

Malá degustace expozice:
Osvěžení u historické studny. Terasa jediné živé bohyně světa, krásné kumarin.
Horská říčka roztáčející modlitební mlýnky!
Na vlastní kůži zažijte chlad ledovcové jeskyně se sněhem i rampouchy!
Navštivte buddhistický chrám, zameditujte si v mystické svatyni!
Vystoupejte na střechu kláštera s posvátnými laněmi a zlacenými pilíři vítězství.
Vstupte do mohutných vrat mešity, projděte hinduistický ašram i svatyně!
Sestupte do tibetského pekla plného historických maleb, soch, masek a hříchů…
Zhlédněte nebeský pohřeb, kde speciální sekáčky připraví potravu supům (u nás vycpaným.) Zahrajte si na indický sitár, harmonium, obrovské roury dunchen, trumpety jeli, bubínky nga, obří mušle dunkar, mystické hrací mísy…
Nasajte odér nomádského stanu z jačích chlupů! Prožijte naplno filmové projekce a zvukové kulisy!
Korzujte tepající indickou tržnicí, svezte se exotickou rikšou, která doputovala až z Delhi!
www.sangri-la.cz

Do výstavy jsou zakomponovány další samostatné expozice:
Ambiciózní projekt KORUNA PLANETY – výstupy na nejvyšší vrcholy všech kontinentů.  Hory nejsou jen Everest… Promítáme film z výstupu na Carstensz natočený z expedice pořádanou CK Livingstone
PAST NA ROVNÍKU – profil slavné cestovatelské legendy J.Hanzelka – M.Zikmund
TIBET 50. LET Unikátní snímky režiséra Síse a J. Vaniše zachytily izolovaný Tibet i 17-ti letého dalajlamu. Záběry šokovaly dalajlamu, překvapí i vás!

Vývoj celého projektu Šangrila

Výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE, věnující se nejen etnikům na ostrově Nová Guinea, ale i celého přilehlého regionu, je starší sestrou projektu Šangri-la. Do dnešního dne ji shlédlo na 392.000 návštěvníků. Jedná se tak o největší autorský projekt v Čechách i na Slovensku.
Výstava Šangri-la pochází ze stejné dílny, kterou zastřešuje Rudolf Švaříček a cestovní kancelář Livingstone. Slovenská premiéra výstavy ŠANGRI-LA přilákala rekordních 75.000 návštěvníků a získala si i ohromnou pozornost médií. Výstavu na Slovensku otevřel osobně Jeho Svatost dalajlama.


 
Otevírací doba:
Út – Ne 10:00 – 18:00h
Výstava je otevřena od 1.6. 2012
Adresa:
Ostrava – výstaviště Černá Louka, pavilon C
www.sangri-la.cz

Pořadatel výstavy:
CK LIVINGSTONE
www.livingstone.cz

 
Další výstavy pořadatele:
Tamtamy času – www.tamtamycasu.cz
Afrika – www.vystavaafrika.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama