REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Ubytování v podzámčí je skvělé i v zimě

I v zimě si můžete užít krásný výlet za památkami. I přesto, že ne všechny hrady a zámky jsou přes zimu v provozu, inspirativní je i pobyt v jejich blízkosti. Ubytujte se v podzámčí!

První destinací, kterou byste při vašich cestách po Čechách neměli minout na okolí gotického hradu Křivoklát nedaleko Rakovníka. Oblast si díky unikátním přírodním podmínkám vysloužila označení CHKO. Ubytování na Křivoklátsku je i v zimním měsících dobrý nápad. Stále je tu co k objevování. Kouzlem rychlých vozů se můžete nechat okouzlit v Muzeu sportovních vozů v Lánech. Zde si můžete prohlédnout i letní sídlo českých prezidentů, ale bohužel jen přes plot. Zámek Lány je veřejnosti nepřístupný.

Dalším významným hrad ve Středočeském kraji je majestátní Karlštejn. Při ubytování v hotelu v blízkosti Karlštejna si panorama hradu užijete dosytosti. Okolí řeky Berounky vybízí k romantickým procházkám v každém ročním období.

REKLAMA

Do třetice vybíráme zámek, který je v letním období stejně oblíbený jako v období zimním. Jde o Hlubokou nad Vltavou, která patří k nejvíce navštěvovaným památkám jižních Čech. Pobyt v Hluboké nad Vltavou si můžete zpestřit návštěvou nedaleké ZOO či Českých Budějovic.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA