REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Tvůrčí dílny v Pivovarském muzeu přinesou podzimní inspiraci

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum opět připravilo pro své návštěvníky cyklus tvůrčích dílen, které zpestří podzimní období.
V ojedinělé atmosféře zachovalého právovárečného domu si mohou zájemci každou sobotu od 20. října do 24. listopadu vyzkoušet nejrůznější rukodělné řemeslné a výtvarné techniky. Dílny budou přístupné od 10 do 16 hodin v rámci běžného vstupného do Pivovarského muzea.
„Podzimní tvůrčí dílny jsme se rozhodli po loňském pozitivním ohlasu zopakovat. Pivovarské muzeum seznamuje návštěvníky s historií českého a plzeňského pivovarnictví, ale také s řemesly, která byla součástí přípravy surovin, výroby a čepování piva v minulosti. Rukodělná zručnost a smysl pro estetické cítění byly starým řemeslníkům vlastní a právě na tuto tradici navazují naše Tvůrčí dílny. Jejich hlavním cílem je zpříjemnění nadcházejících často pochmurných podzimních dní. Návštěvníci dílen v muzeu zažijí nejen příjemnou premiéru, ale doslova si osahají historii a především si odnesou domů unikátní suvenýr, jakým je vlastnoruční výrobek,“ Jindřiška Eliášková, manažerka rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje.
Cyklus různě tematicky zaměřených dílen je vhodný tvořivým jedincům ve věku 5 let a více. Na správnou techniku dohlédnou zkušení lektoři. Potřebný materiál si mohou zájemci donést s sebou nebo jej zakoupit na místě.
V sobotu 3. listopadu čeká na zájemce výroba šperků z „fimo hmoty“. Aktivita zahrnuje tvoření z této hmoty, pečení, navlékání a dotváření šperků. Fimo hmota je pro svou tvárnost a výraznou barevnost ideální právě k výrobě šperků, korálků, sošek či jiných dekorací.
Na 10. listopadu je připravena technika papírový filigrán – quiling. Druhou listopadovou sobotu se v Pivovarském muzeu můžete naučit zdobné stáčení papíru a vyrobit si krásná narozeninová nebo vánoční blahopřání a přání.
Na sobotu 17. listopadu je nachystáno smaltování bez pícky, které nabídne možnost si vytvořit zajímavé šperky nebo dekorovat předměty ze skla, porcelánu či kamene speciálním smaltovacím pudrem.
Přesně měsíc před Vánocemi uzavře sérii sobotních dílen 24. listopadu vánoční speciál: balení dárků a zdobení perníčků.  V tematickém předvánočním ladění se mohou lidé tvůrčím způsobem připravit na vánoční svátky.
Více informací o Pivovarském muzeu naleznete: http://www.prazdrojvisit.cz/cz/pivovarske-muzeum/
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA