REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Tuhaňské šermíření v obci Tuhaň a usedlosti Heissler-Klaud

Kam s dětmi na výlet
Tuhaňské šermíření 2013

Česká republika se může pochlubit fenoménem, který nemá ve světě obdoby.
Je jím scénický a historický šerm na světové úrovni. Tradice historického šermu na našem území sahá do poloviny 20. století, kdy se z ukázek sportovního šermu pro veřejnost stala forma umění, ve kterém dnes vynikají české umělecké soubory. V duchu této tradice si Vás dovolujeme pozvat, pod záštitou hejtmana Středočeského kraje, obce Tuhaň a usedlosti Heissler-Klaudy na událost Tuhaňské šermíření.
V roce 2007 se pořadatelé Tuhaňského šermíření podíleli na uspořádání prvního ročníku Klamoklání v Praze, jehož cílem bylo přiblížit scénický, historický a sportovní šerm pražskému publiku. Nyní se tým, který má na svědomí například nové filmové zpracování o Cyrilu a Metodějovi rozhodl uspořádat společenskou akci Tuhaňské šermíření přímo na Mělnicku.
V programu Tuhaňského šermíření nebudou chybět taneční soubory, zejména historického a orientálního tance od předních protagonistek v ČR, dobová hudba. Dále kejklíři, mezi nimiž jsou i světoví protagonisté, kteří se prezentují převážně v zahraničí. Dětská loutková divadla nemohou chybět. Můžete se těšit na historické tržiště a vojenský historický tábor s ukázkami všech druhů zbraní. Pro děti je připravena spousta her, které se nesou ve středověkém duchu. V průběhu dne proběhne i dětský šermířský turnaj.
Součástí celé akce bude prezentace dobových řemesel a návštěvník se tak bude moci seznámit se sklářskou dílnou, knihtiskem, ryteckou dílnou, dřevosoustruhem, kovářskou dílnou, platnéřskou dílnou, vyšíváním, přadlenou, plstěním, paličkováním, nebo tkaním látek. Některé z těchto řemesel si budou moci návštěvníci samy vyzkoušet. Kromě toho zažijí výklad z karet, lazebnu, nebo pravou středověkou krčmu.
V průběhu celého dne budou v rytířském sále usedlosti Heissler-Klaudy probíhat lekce šermu a ukázky historických zbraní a jejich použití.
 Vystoupí:
Skupina scénického šermu MALEDICTUS,
Skupina scénického šermu KADETI
Šermířské sdružení BALESTRA
Unikátní dívčí šermířská skupina KAM ČERT NEMŮŽE
KDY: 7. září 2013
KDE: Obec Tuhaň (okres Mělník), přilehlé prostory historické usedlosti č.p. 17.
Vstupné: 80,- Kč dospělí; 40,- Kč děti, senioři; 150,- Kč rodinné vstupné
Více informací na www.csfa.cz , nebo www.heissler-klaudy.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA