REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Tropičtí motýli

Datum konání : 2.4. – 30.4.2010
Místo konání : Botanická zahrada (Fata Morgana)

Fata Morgana – Vítejte v motýlím světě, úterý až neděle 9 – 18 h.
Každoroční motýlí akce je unikátní jednak svým rozsahem, ale především skutečností, že vystavovány jsou živé exponáty (žádné přišpendlené mrtvolky nehledejte!). Tropičtí martináči, otakárci a babočky pocházejí z anglického Stratfordu nad Avonou, kde se „vyrábějí“ v tamní motýlí farmě vzdálené zhruba 200 km od Londýna. Motýli a kukly pro pražskou výstavu se v přírodě vyskytují především v Africe, na Kanárských ostrovech, Filipínách, Thajsku, Malajsii, ve Střední a Jižní Americe. V ojedinělých případech si zaletí i do jižní Evropy.
Aby líhnutí nových přírůstků pokrylo celou výstavu, přicházejí kukly v několika zásilkách (zpravidla tisícovka týdně). Návštěvníci pak mají jedinečnou možnost sledovat líhnutí motýlů na vlastní oči, což se v přírodě podaří jen velmi vzácně…
Jednoznačnou atrakcí letošní výstavy budou ptakokřídelci – otakárci rodů Ornithoptera, Trogonoptera a Troides, kteří patří mezi největší denní motýly světa. Většina druhů žije v jihovýchodní Asi, Austrálii a na přilehlých ostrovech, jeden druh se vyskytuje v Indii. Ve stádiu motýla oproti ostatním tropickým druhům stráví velkou část života – až 4 měsíce. Většinou se jedná o vzácné a ohrožené druhy, ale ujišťujme návštěvníky, že jsme všechny kukly získali z faremních odchovů a nikoli pleněním přírody.

www.botanickázahrada.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA