Trochu lepší svět – století skautingu

Století skautingu


Unikátní výstavní projekt v rámci oslav sta let českého skautingu.
K vidění je skautská košile Davida Vávry, táborový deník psaný Václavem Havlem, skautský šátek vyrobený Robertem Fulghumem, kronika prvního českého dívčího oddílu a mnoho dalších zajímavostí.
Ještě nikdy, co se alespoň pamatují, se čeští skauti nepokusili ukázat veřejnosti to, co je skautské, výstavou. Jistě, existuje spousta výstav zaměřených a věnovaných mnoha různým tématům, která se skautingu velmi dotýkají – výstavy věnované skautské historii, skautským fotografiím, skautským předmětům, skautským spisovatelům…. a mnoha dalším. Ale co to vlastně je, to skautské? Kdo je to skaut?
V letošním roce slaví čeští skauti právě sto let od založení své organizace. Sto let už je slušný milník k bilanci. Výstava v Muzeu hlavního města Prahy představuje český skauting v celé jeho šíři, jaký dnes je, jak žijí jeho současní členové. Nabízí pohled do budoucna, ale i průzory do své historie, dramatická období zákazů i každodenního života skautů. Výstava vám nabízí i možnost stát se na chvíli skautem. Na jeden okamžik, jeden den, jeden týden a….kdo ví?
Zveme vás do světa za dveřmi skautské klubovny.
Nedílnou součástí je i doprovodný program s diskusemi, projekcemi i tvořivými dílnami pro všechny věkové kategorie.
Datum konání výstavy:
21. 3. – 24. 6. 2012
Místo konání výstavy:
Hlavní budova muzea
Na Poříčí 52/1554
Praha 8, 180 00
tel.: +420 224 816 772–3
pokladna – tel.: 221 709 674
muzeum@muzeumprahy.cz
www.muzeumprahy.cz
Foto: Česká televize

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama