REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Třešňový jarmark v Sobotce, aneb když počasí dá, budou i třešně z Českého ráje…

Program pro děti
Třešnový jarmark 2013

V sobotu 6. 7. se v Sobotce mezi 8-13 hodinou uskuteční již 3. ročník obnoveného Třešňového jarmarku.
Na náměstí nabídnou své produkty regionální řemeslníci, zemědělci a umělci. Zazní harmoniky, vystoupí mažoretky, Sokolové a doplní tak divadelní a hudební program Šrámkovy Sobotky.
Přestože globální oteplování i letošní nevyzpytatelné počasí v červenci už asi nikdy místní třešně nedopřejí, ponechal si jarmark svůj původní název po sladkém ovoci. „Mezi desítkami prodejců, kteří na sobotecké náměstí tuto sobotu zavítají, se ale jistě jako i v předchozích roč-nících najdou i červené plody“, věří organizátorka Renata Holubová. Dle posledních předpovědí to vypadá, že i letos bude přát počasí a slunce potěší spousty spokojených malých i vel-kých návštěvníků. Pohodovou atmosféru jistě podtrhne harmonikářské Řehečské kvarteto, které bude hrát kramářské a jiné veselé písně po celou dobu trhů.
Letošní ročník dá opět prostor certifikovaným prodejcům se značkou „Regionální produkt Český ráj“, lokálním zemědělcům, řemeslným výrobkům regionálních tvůrců a umělců. Nejen děti potěší test vlastní zručnosti v dílničkách, znalostní kvíz o ceny, malování na asfalt, ale i ukázky starých řemesel jako je předení z vlny, vyřezávání apod. K dostání budou keramická, dřevěná, proutěná, korálková, skleněná, plstěná, háčkovaná, batikovaná, látková a další dílka. Kdo bude chtít přispět na dobrou věc, zakoupí něco ve vetešnickém koutku, benefiční “gará-žové“ výprodeji o. s. Humprecht nebo u jiné neziskové organizace či chráněné dílny.
Novinkou se v tomto roce stane tematické zaměření akce. Autorka nápadu a druhá organizátorka Barbora Š. Stašková upřesňuje, že se každý ročník bude věnovat podpoře jednoho konkrétního počinu, který vylepší život v Sobotce a jejím okolí. „Letos bychom rádi požádali lidi o finanční podporu úpravy parčíku na nově zrekonstruovaném Malém náměstí. Každá desetikoruna či stokoruna přispěje na dobrou věc.“ Chtěli by z výtěžku zakoupit lavičky a upravit zeleň pro klidné posezení s výhledem na kostel. Po desítkách let se podařilo městu předláždit dřívější „prasečí rynek“ a na Třešňovém jarmarku dojde v 9h i k jeho slavnostnímu křtu, mj. i s proslovem Karola Bílka, prom. hist. Další kulturní program (divadelní vystoupení nebo koncerty kapel Inženýr Vladimír, Vasilův Rubáš a hudebníka Xaviera Baumaxy) bude součástí Šrámkovy Sobotky, jejíž sladkou tečku představuje právě tato oživená tradice regionálních trhů.
Tresnovy jarmark 2013_plakat_WEB
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA