Top akce v Krkonoších – září 2012

Těšíme se na Vaši návštěvu


Regionální  turistické informační centrum Krkonoše si Vás dovoluje pozvat na zajímavé akce konané během měsíce září.
Těšit se můžete na 10. Oblastní přehlídku dechové hudby Košťálov, Krakonošovy toulky, Rudolfovy slavnosti, 45. ročník běhu do vrchu Jilemnice – Žalý, Žacléřská 70, či Krakonošův guláš.
10. OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB KOŠŤÁLOV
Termín akce: 1. září 2012
Místo konání: Hasičský areál Pod Kozlovem, Košťálov
Více informací: www.taboranka.cz
Dechová hudba Táboranka, SDH v Košťálově ve spolupráci s obecním úřadem pořádají již 9. ročník Přehlídky dechových hudeb. Akce se uskuteční v areálu „Pod Kozlovem“ a probíhat bude od 13 hodin. Letos se kromě samotné Táboranky můžete těšit také například na Moravanku Jana Slabáka.
KRAKONOŠOVY TOULKY
Termín akce: 6. září 2012
Místo konání: Horní Malá Úpa
Více informací: www.malaupa.cz
Tradiční akce u příležitosti výročí otevření „Pohádkové stezky“.
Start pro toulky na pohádkové stezce probíhá na parkovišti U celnice v 9.00hodin. Čeká Vás 6ti km trasa plná soutěží a odměn s živými postavami krkonošských pohádek Marie Kubátové. Těšíme se na velké i malé turisty, děti v kočárku, na rodinné výletníky nebo na babičky a dědečky s vnoučaty. K velice oblíbené Pohádkové stezce je navíc opět k dispozici kniha od paní Marie Kubátové Pohádková stezka Malou Úpou aneb putování za pohádkami z Krkonoš, tentokrát v novém kabátě a doplněná o fotografie a povídání z jednotlivých pohádkových zastavení.
Krkonošská 8, 543 01 Vrchlabí, tel.: +420 499 405 744
E-mail: info@krkonose.eu
www.krkonose.eu
www.krkonose.eu
RUDOLFOVY SLAVNOSTI
Termín akce: 15. září 2012
Místo konání: Svoboda nad Úpou
Více informací: www.musvoboda.cz
Při příležitosti povýšení Svobody nad Úpou na město Císařem Rudolfem II. se konají každý rok na podzim dobové slavnosti. Na slavnostech jsou k vidění šermířské skupiny, folklórní vystoupení, umělecká řemesla. Při tom Vás zveme na dobré víno, medovinu, rožnění, hasičský gulášek…
45. ROČNÍK BĚHU DO VRCHU JILEMNICE – ŽALÝ
Termín akce: 22. září 2012
Místo konání: Jilemnice – Žalý
Více informací: www.skijilemnice.cz
Český krkonošský spolek Ski Jilemnice pořádá letos již 45. ročník běhu do vrchu Jilemnice – Žalý, tedy veřejný závod v běhu do vrchu dospělých a dorostu včetně běhu žactva zámeckým parkem.Závody odstartují v sobotu 22. září 2012 v14:00 hodin na náměstí v Jilemnici. Pro nejmenší sportovce je připraven Lízátkový běh na náměstí v Jilemnici. Krkonošská 8, 543 01 Vrchlabí, tel.: +420 499 405 744
E-mail: info@krkonose.eu
www.krkonose.eu
www.krkonose.eu
ŽACLÉŘSKÁ 70
Termín akce: 28. září 2012
Místo konání: Žacléř, Rýchorské náměstí
Více informací: www.zaclerska70.cz
Bikeři, bikerky a hlavně bikerské partičky, zveme Vás všechny na ojedinělou cyklistickou akci pro tříčlenná družstva! Je vám bike a heslo „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“ vlastní? Pak nesmíte na startu Žacléřské 70 MTB chybět! Těšíme se na Vás!!!
Uzávěrka přihlášek je 24. září 2012.
KRAKONOŠŮV GULÁŠ
Termín akce: 29. září 2012
Místo konání: parkoviště u Kapličky, Pec pod Sněžkou
Více informací: www.pecpodsnezkou.cz
Přijďte vybrat a ochutnat nejlepší guláš pod Sněžkou! Každoročně se tu utkává pestrá paleta soutěžících – od místních boudařů, přes gastronomické nadšence až po přední české šéfkuchaře, ale třeba také významné herce a zpěváky. Pořadí určují jak návštěvníci, tak odborná porota. Akci každoročně provází přehlídka techniky místních záchranářů a nesmí chybět ani hudební doprovodný program.
Těšíme se na Vás.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama