REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Top 3 tipy na cestování v zimě

9. 1. 2023

Zkraťte si dlouhé čekání na jaro dovolenou. Je to totiž právě zima, která je z hlediska menšího počtu turistů pro cestování naprosto perfektní. Kam se můžete během zimy ideálně vydat? Připravili jsme si pro vás tři ověřené tipy na místa, která vás jistě okouzlí.

Minimum turistů, příznivé ceny, široká nabídka ubytování a výhodné letenky. To je jen velmi malý výčet toho, proč je cestování v zimě tolik populární. V případě evropských destinací je na oplátku samozřejmě třeba počítat s méně příznivým počasím než v létě, i tak je ale ale cestování v zimě opravdu skvělým řešením, jak si nekonečnou zimu maličko zpříjemnit. Své o tom vědí i letecké společnosti, které si v této době pro své zákazníky přichystaly celou řadu výhodných letů. Letenky – eSky.cz jsou nyní výhodnější než kdy jindy, a navíc vám zajistí, že i již samotná cesta bude skvělým zážitkem. 

Za teplem na Maledivy

Chcete se během zimy trochu ohřát? Vyrazte na Maledivy. Právě ty totiž nabízejí turistům ty vůbec nejkrásnější pláže světa. Dechberoucí laguny, průzračná voda, ten vůbec nejjemnější bílý písek, nádherná scenérie, všudypřítomná čistota a palmy sahající do nebes podél celého pobřeží vás zaručeně přesvědčí o tom, že právě Maledivy jsou skutečným rájem na zemi. Ne nadarmo se navíc Maledivy řadí mezi destinaci nejvhodnější pro dovolenou během zimy. Doporučuje se sem totiž létat od listopadu až do dubna, ale turistická sezona tu probíhá celý rok. Stačí si tedy jen sbalit pas, plavky, nějaký ten krém na opalování a můžete vyrazit.

REKLAMA

Idyllic beach scene in Maldives, North Male Atoll
Idyllic beach scene in Maldives, North Male Atoll

Zimní návštěva Nizozemska

Krásně vám v průběhu zimy nemusí být jen u moře. Právě naopak. Co takhle zkusit během letošní zimy navštívit Amsterdam? Právě v zimě vám má totiž toto krásné město opravdu co nabídnout. Pouze si v porovnání s Maledivami budete muset vzít trochu teplejší oblečení. Jestliže ale vysoké teploty nejsou nic pro vás, je Amsterdam pro zimní dovolenou ten pravý. Pokud zde teploty klesnou dost pod bod mrazu, tamější městské kanály zmrznou a promění tyto jinak vodní cesty v krásné lední kluziště. Dále se pak v Amsterdamu každý rok od posledního týdne v listopadu do konce ledna koná celosvětový festival světla. Jedná se o skutečně úchvatnou podívanou. A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na vyhlášené nizozemské bary a restaurace, které ročně lákají miliony turistů z celého světa. Levné letenky Amsterdam – eSky.cz navíc zajistí, že za cestu do Nizozemska nemusíte utratit zbytečné peníze.

Processed with VSCO with hb2 preset
Processed with VSCO with hb2 preset

Poznávání Ománu

Chcete se během zimy trochu ohřát, ale nevyhledáváte vyloženo plážovou dovolenou? Tak právě vás jistě naprosto učaruje jedinečný Omán. Vůbec nejoblíbenější období pro návštěvu Ománu je období od října do května. Během samotné zimy je v Ománu mírně přes 20 °C. Jedná se tak o ideální počasí pro cestování, návštěvu zdejších vyhlášených trhů a poznávání nové kultury i jedinečných chutí. Naopak na jaře a na podzim se jedná o perfektní destinaci pro dovolenou u moře. Co se týče letenek, tak i do Ománu se díky eSky.cz můžete podívat za skutečně velice příznivé ceny. ESky.cz vám navíc zajistí rychlé a flexibilní vyhledávání i jednoduchý proces rezervace letenek. Takže není třeba mít žádné obavy a stačí se jen těšit, co nového vás v této destinaci čeká.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA