REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Tipy na zajímavá muzea

9. 5. 2019

Ne každý den je venku počasí na výlety do přírody. Proto je dobré v takovém případě zvolit tzv. suchou variantu. Připravili jsme pro vás tipy na zajímavá muzea v Čechách.

Velice zajímavé muzeum na vás čeká v Kutné hoře. Jedná se o České muzeum stříbra, kde na vás čekají dva prohlídkové okruhy. V prvním se seznámíte s vývojem města, geologií kutnohorského rudního revíru a archeologickými památkami. V druhém okruhu pak přibližuje celý proces, který byl nezbytný k tomu, aby vznikla stříbrná mince. Od těžby přes zpracování surového stříbra až po technologii ražby.

Pokud jste spíše milovníky jídla, určitě vás potěší návštěva muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Toto muzeum představuje a mapuje historii čokolády od jejího pěstování přes její dovoz do Evropy a následné zpracování. Expozice se nevěnuje pouze čokoládě jako takové, ale také všemu, co je s ní spojené (obalům, reklamním plakátům, apod.). Druhá část muzea vám představí marcipán a jeho možnosti zpracování. K dispozici je i dílna, ve které si můžete vyzkoušet některé postupy a své výrobky si následně odnést domů.

REKLAMA

V neposlední řadě vám doporučujeme muzeum tajných spolků v Lokti. To se nachází přímo na náměstí města. Uvnitř najdete všelijaké artefakty, které mají co dočinění s různými tajnými spolky. Jsou zde k vidění různé certifikáty, diplomy, uniformy či jiné základní dokumenty.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA