Tipy na výlet, které budou bavit nejen vaše děti, ale i Vás.

Expozice času ve Šternberku


Léto nám již klepe na dveře a slunečné počasí přímo vybízí vzít rodinu a vyrazit na výlet.  Ale kam?
Střední Morava přeje všem formám odpočinku, ať už se rozhodnete vydat se za poznáním, přírodou anebo prostě chcete jen tak relaxovat.
K relaxaci je jako stvořený olomoucký aquapark. Zatímco se vaše děti vyřádí na spoustě atrakcí pro ně určených, jako například dva tobogány, skluzavka, dětský bazének a spoustu dalších, vy si můžete odpočinout ve dvou vířivkách, masážním bazéně, páře nebo si dát něco dobrého v místní restauraci.
Pokud vás vodní zábava už omrzela a chcete se také něco dozvědět, vyrazte do Šternberka! Zde na vás čeká nová Expozice času, která nabízí atraktivní, 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku k atomovým hodinám. Unikátní exponáty sem dodalo více než 20 českých i světových muzeí. Expozice času ve Šternberku se snaží odklonit od tradičního muzejního pojetí a ukazuje vám tak, že v muzeu může být zábava. Tenhle výlet můžete také spojit s návštěvou středověkého šternberského hradu.
Pokud vás láká cesta do pravěku, Předmostí u Přerova bude ta správná volba. Zdejší naučná stezka „Předmostím až do pravěku“ vás přenese do doby lovců mamutů. Naleznete tu Památník lovců mamutů, školní naučnou stezku v atraktivních přírodních lokalitách poblíž Přerovské rokle a Malé školní muzeum lovců mamutů v budově ZŠ J. A. Komenského v Předmostí.
Léto je asi to nejlepší období pro návštěvu olomoucké ZOO. Důvodů je hned několik – zvířata si venku užívají sluníčka, probouzí se příroda – a hlavně rostou mláďata. Ve spojení s přírodou lesa zde můžete vidět více než 350 druhů zvířat. Atrakcí místní zahrady je vyhlídková věž, z níž uvidíte kromě celé ZOO Jeseníky, historickou Olomouc a baziliku na Svatém kopečku. Hlavní chloubou ZOO je nový společný výběh chovu medvědů a vlků arktických. Děti najdou jistě zalíbení i v lanovém centru LANÁČEK, což je dobrodružný areál plný překážek pro děti od 3-11 let a vy si zatím můžete odpočinout a občerstvit se.
Mají vaše děti rády pohádky? Tak vaše volba musí padnout na středověký Hrad Bouzov. Vaše děti poznají místo, kde se natáčely jejich oblíbené pohádky, například O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Arabela se vrací, Princezna Fantaghiro a další a vy si užijete výlet do středověku.

Další alternativa hradu na Střední Moravě je zámek Úsov. Vyniká atrakcemi pro děti, tj. strašidelným labyrintem a expozicí Hádanek pánů z Vlašimi, u kterých si vaše děti mohou vyzkoušet vlastní dovednost a potrápit hlavičky. Expozice je řešena jako komplex hádanek a úkolů, které musí malý návštěvník splnit, aby dostal na konci slíbenou odměnu.
Nepřesvědčily vás tyto tipy, že je lepší někam vyrazit než nechat vaše dítě sedět u televize nebo počítače? Střední Morava vám dokáže nabídnout nesčetné množství zábavy a poznání pro vás i vaše ratolesti.
O tom a mnohém detailním hovoří i ostatní zajímavé tipy a programy na stránkách www.central-moravia.cz. Přidejte se k nám také na adrese www.facebook.com/StredniMorava.
 
Zdroj:  Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu
   

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama