REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Tipy na výhodné rodinné vstupné na památky

Obecně platí, že v ČR vyráží poznávat památky nejčastěji rodiny s dětmi. Pokud patří navštěvování historických staveb i mezi vaše oblíbené koníčky, máme pro vás tipy na výhodné rodinné vstupné. 

Ušetřete už za dopravu

Ještě než se zaměříme na samotné tipy na výhodné rodinné vstupné, věnujeme pozornost samotné dopravě. Za ni můžete ušetřit např. díky slevovým kuponům na Leoexpress, což je notabene autobusový a vlakový dopravce, který působí v celé střední Evropě. Laciněji se tedy lze vydat za památky i mimo hranice České republiky. Pokud vyrážíte na rodinné výlety zásadně autem, můžete si zase pořídit výhodněji vhodné vybavení na cesty. Nakoupíte-li zkrátka chytře, můžete ušetřit více peněz, než byste čekali a ty vám mohou zbýt na samotné vstupenky…

Využijte rodinné pasy 

V současné době si lze pořídit tzv. rodinné pasy, a to v různých krajích České republiky. Díky nim můžete vy a vaše děti čerpat velké množství slev. Výhodněji přitom lze vyrazit i na rodinný výlet právě za památkami, neboť se týkají vstupů na hrady, zámky nebo do různých galerií. Platí navíc i při návštěvách kulturních a sportovních akcí a někde dokonce i při běžných nákupech. A jisté výhody mohou znamenat i při samotném cestování. Rodinné pasy jsou zkrátka perfektním řešením, jak poznávat a zároveň nezruinovat rodinný rozpočet.

REKLAMA

Zajděte si na noc kostelů 

Noc kostelů je akce, která vznikla v roce 2001 v Německu a od roku 2009 se každoročně pořádá také v České republice. V jejím rámci lze navštívit ve večerních a nočních hodinách kostely různých křesťanských církví, v nichž se navíc konají koncerty, komentované prohlídky nebo divadelní představení, a to všechno zdarma. Nahlédnout lze i do sakristií, zahrad nebo starobylých krypt, takže i kdyby vás náboženství jako takové nezajímalo, můžete s celou rodinou zažít velezajímavý večer. Noc kostelů se přitom koná každý rok na konci května. 

Zaměřte se na kombinované vstupné 

Některé památky samozřejmě nabízejí i rodinné vstupné, které bývá výhodnější, než kdyby platil vstup každý člen rodiny zvlášť. V tomto ohledu pro vás nicméně máme ještě jeden zajímavý tip. Určité oblasti České republiky, kupříkladu turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko nabízí společnou rodinnou vstupenku na více památek. Jednotlivé lokality navíc nemusíte navštívit na jeden „zátah“, ale jedná se o výhodnou vstupenku s prodlouženou platností, takže jednotlivé památky lze navštívit v průběhu 30 dnů, resp. jednoho měsíce. 

REKLAMA

Pozornost věnujte i slevovým akcím

Provozovatelé některých památek nabízejí pravidelně slevy na vstupném, které mohou činit i 30 a více procent. Ušetřit za rodinný výlet tedy lze i tímto způsobem. Jistě, může chvíli trvat, než najdete vhodnou památku se zajímavou slevou, takové hledání se ovšem vyplatí. Stačí ostatně použít jakýkoliv internetový vyhledávač a výhodné vstupné najdete poměrně rychle. Doplňme, že slevy na památky často souvisejí např. s jejich znovuotevřením po rekonstrukci, takže i takové momenty si můžete „vychytat“.

Poznávejte výhodně i památky v zahraničí

Pokud se při svých cestovatelských aktivitách s rodinou nechcete omezovat pouze na Českou republiku, samozřejmě můžete vyrazit i do zahraničí. To dnes (minimálně v rámci Evropské unie) nepředstavuje žádný problém. Některé metropole „Starého kontinentu“ přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti. Tak například v Paříži si můžete pořídit tzv. Paris Museum Pass či Paris Pass, jež platí čtyři až šest dní a mají v ceně přes 60 památek a muzeí, mezi které patří Louvre, Vítězný oblouk nebo Napoleonova hrobka. Jedná se tedy o skutečně zajímavou možnost, jak poznávat a ušetřit. 

Foto: ©Pexels

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA