REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Tipy na nejlepší koupání – Středočeský kraj

Léto je v plném proudu a kde jinde trávit horké letní dny než u vody.Zde vám nabídneme možnosti koupání ve středočeském kraji.
Středočeský kraj
Jezero Lhota
Jezero Lhota
Vyhledávané přírodní jezero vzniklo na místě ohromné vytěžené pískovny, která byla založena v roce 1965 pro potřeby výstavby dálnice D1 a metra v Praze. Těžba byla ukončena v roce 1983. Po jejím ukončení vzniklo v lese východně od obce jezero o vodní ploše cca 25 ha a hloubce místy až 14 m, které je dnes využíváno pro výbornou kvalitu vody k rekreaci.
Vzdálenost necelých 20 km od Prahy z něj učinila vyhledávané a hojně navštěvované místo. Na nejslunnější straně byla založena, ještě za totality, první veřejná nudistická pláž na našem území.
Velkokapacitní parkoviště severně od jezera má velikost cca 2.8 ha a odhadovanou kapacitu 1400 osobních automobilů. Parkoviště má částečně zpevněný (škvárový) povrch, k zastínění parkujících aut jsou na něm vysazovány vzrostlé stromy.
Jezero Poděbrady
Ceník Jezeropodebrady
Koupaliště Jezero Poděbrady je přírodní areál u vytěženého pískového povrchového dolu. Rozloha vodní plochy je kolem 260ha. Areál se nachází 5 minut chůze od centra města na levém břehu Labe a je obklopen vzrostlou zelení. Na koupališti jsou 3 písečné pláže a zhruba 5000m2 upravovaných travnatých ploch. Dva vstupy na koupaliště jsou situovány ze severní strany od centra města a z jižní strany od parkoviště za mostem pro zhruba 150 vozidel. V areálu koupaliště se nachází přírodní nudistická pláž, kemp pro stany a karavany, 5 občerstvovacích barů s nápoji a jídlem, 2 sociální zařízení, 2 sprchová místa s 18 sprchami. Součástí areálu je ON AIR ARENA pro zhruba 1000 návštěvníků určená k pořádání kulturních, společenských a firemních akcí. Koupaliště je vybaveno pro využití vodní plochy třemi loďkami, dvěma šplapadly, aquazorbingem a aquarollerem, jednou velkou a dvěma malými skluzavkami, nafukovacím fotbalem a hracími fotbálky. Nabídka je rozšířena o projížďky houseboatem vybaveným lehátky a barem s chlazenými nápoji. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, které mohou využít jižní mělkou pláž.
Koupaliště Vyžlovka
Koupaliště Vyžlovka
Koupaliště Vyžlovka je zajímavým místem pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy a ideální prostředí pro děti.V prostoru je možnost zahrát si ping-pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kuželky či kroket.Zásluhou občanského sdružení „Vyžlovka pro děti“ se v roce 2006 na koupališti vybudovalo dětské hřiště – dětský koutek.Koupání je umožněno v chovném rybníku Vyžlovský s písečným břehem. Jelikož je rybník určen především pro chov ryb, nelze v něm chemicky upravovat vodu.Ztrátu kalorií lze doplnit skvělými koktejly, velkým výběrem občerstvení, alko i nealko nápojů a tradičními značkami českého piva za přijatelné ceny.K dispozici je venkovní zahrádka na terase , venkovní bar s vyhlídkou na rybník a okolí, restaurace či diskotékový sál.
Areál koupaliště otevřen denně od 10h – 18h podle počasí
Cena: 25 Kč /den dospělí, 10 Kč děti
Platí zákaz vodění psů do areálu koupaliště!
Více Koupališť,pískoven,jezer a rybníků naleznete ZDE!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA