Tip na prázdninový výlet! Tři výstavy z dílny CK Livingstone a tři zajímavá moravská města

Šangri-la
Výstava ŠANGRI-LA na ostravském výstavišti Černá louka otevírá magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství.
Provádí unikátními kulturami a odlišnými vegetačními zónami. ŠANGRI-LA je největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Nabízí nejzajímavější geografické oblasti a komplexní přehled o čtyřech zemích Himálaj, NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Expozici mnoha vděčných zážitkových instalací provází stovky velkoplošných fotografií, tisíce cenných sbírkových předmětů.
Výstava AFRIKA na zámku v Napajedlích ukazuje pestrý kontinent od pouští severní Afriky po Stolovou horu na jihu. Expozice začíná zasvěcením do tajů Afriky, poodhalí nejzajímavější zvyky, tradice a rituály. SÍŇ SLÁVY vzdává hold slavným osobnostem. Atraktivní expozice prochází všemi vegetačními pásy! V působivých prostorách projdete vyprahlou poušť plnou písku. Navazuje legendární sahel s robustními „hliněnými stavbami“ evokujícími kultury Dogonů. Nedozírná africká buš je plná zvířat. Potkáte žirafy, zebry, antilopy, nejmenší gazely, pakoně, buvoly, dokonce i hrocha!
Výstava TAMTAMY ČASU na zámku Valtice představuje projekt o tajemné Indonésii a jejím ostrově Nová Guinea. Projekt vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Nejslavnější cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund se dostali do Indonésie v roce 1962. Nejrozsáhlejší a nejaktuálnější materiál ze svých výprav dodal Rudolf Švaříček. Návštěvník expozice se zatajeným dechem hltá průchody džunglí, příhody z hor, potoků, bažin i přechodů liánových mostů. Dobrodružné snímky z nejvyšších ledovcových vrcholů se střídají s přiblížením života domorodců, scenériemi jedinečných přírodních lokalit.
Více informací o výstavách naleznete na www.livingstone.cz
Koncepce všech tří výstav myslí na všechny věkové skupiny, je vhodná pro dospělé i pro děti.
Výstavy pořádá Rudolf Švaříček a CK LIVINGSTONE.
Užije si atmosféru magického Himálaje, tajemné Indonésie či barevné Afriky i Vy!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama