Termosky na jídlo Esbit: žádné retro, ale moderní pomocníci

Termosky Esbit

Už jste vyzkoušeli novinku letošního podzimu? Termosky Esbit vám zajistí teplé jídlo i během sychravých měsíců.
Pokud milujete toulky přírodou, pak jistě víte, jak je po takové delší túře chutné teplé jídlo. Nemusíte přitom upravovat svoji trasu kvůli návštěvě restaurace – hřejivý pokrm může klidně ukrývat i váš batoh. V nabídce společnosti Esbit najdete jak klasické termosky na nápoje, tak i nové modely speciálních termosek na jídlo.

 


Termosky na teplé jídlo i studené nápoje

Základním principem všech termosek je, že umějí efektivně udržovat teplotu pokrmu a je přitom jedno, jestli se jedná o jídlo teplé či studené. Ne všechny to ale zvládnou po delší dobu, proto se vyplatí i mezi těmito výrobky pečlivě vybírat. Termosky Esbit jsou skutečně prvotřídní. Dokazují to i testy z letošního léta, kdy se prověřovaly jak nádoby na nápoje, tak i na jídlo.

Termosky o objemu od 0,35 l až po 1 litr

Termosky na jídlo jsou podobně zkonstruované jako termosky na pití. Mají podobný vnitřek i plášť, ale jinou ergonomii. Jsou nižší a širší, mají hlubší víčko, aby se vám pohodlněji servírovalo jídlo, a některé typy mají přímo ve šroubovatelném uzávěru skládací lžičku. Navíc mají i pojistný ventil, který se postará o to, že se při otevření termosky nepotřísníte natlakovaným jídlem.

Všechny termosky Esbit, jak modely na jídlo, tak i na nápoje, spolehlivě zvládají náročnější podmínky. Mají neklouzavou povrchovou úpravu, takže s nimi můžete snadno manipulovat i v rukavicích, a pevný plášť z nerezové oceli. Uvnitř pak mají tenkou vrstvu stříbra, která se stará o udržení teploty pokrmu a zároveň má i antibakteriální účinky. Vybírat si přitom můžete z mnoha různých objemů a v nabídce najdete i termosku pro děti s rychlouzavíracím mechanismem a vtipným designem.

Víte, jak byste měli správně termosku používat?

Aby termoska snadněji udržela požadovanou teplotu nápoje či jídla, můžete ji na její úkol připravit. Před vložením pokrmu či pití ji napusťte studenou či teplou vodou – podle toho, jestli má uchovávat studený či teplý obsah. Nechte ji stát asi 4 minuty, poté vodu vylijte a termosku Esbit osušte. Tím docílíte nejlepších výsledků a využijete tak termoregulační vlastnosti naplno. Když pak dovnitř nalijete třeba polévku či kávu, snadno ji udržíte na krásných 60 stupních až po dobu 12 hodin. A to už je slušný výlet, co myslíte?

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama