REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Tábor děti baví

Prázdniny za dveřmi a děti už se nemohou dočkat. Zkuste jim to čekání ukrátit výletem do Tábora. Dávno už neplatí, že je jen městem husitství, za poslední roky tu vznikla celá řada atrakcí pro rodiny s dětmi, také odpočinkové zóny s hřišti, pláž s brouzdalištěm i skvělé cukrárny.

Fimfárum, kouzlo loutkové animace

Galerie 140 letos přichystala výstavu animovaného filmu Fimfárum. Od 19. června do 22. září si můžete v jejích prostorách prohlédnout trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek a kromě loutek, rekvizit a dekorací budou k vidění také originální scénické návrhy, ilustrace, fotografie nebo část věnovaná herecké legendě Janu Werichovi.

Závody dračích lodí

Nejen malé sportovce zaujmou závody na plavidlech ve tvaru otevřené kánoe o délce 12,5 m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Tempo udává posádkám bubeník a nesoutěží se jen v rychlosti, ale i v originalitě kostýmů. Závody se konají 16. června na Knížecím rybníku.

REKLAMA

Jak se staví vozová hradba

Že historie není žádná nuda, se děti přesvědčí v expozici Husitského muzea. Prohlídku jim zpestří speciální kukátka s komiksy, budou si také moct vyzkoušet kroužkovou košili, usednout na trůn a zblízka se podívat na středověké zbraně. Dozvědí se o husitském hnutí, Janu Žižkovi i vozové hradbě. Ve škole se jim takové informace určitě neztratí. Líbit se jim bude i v podzemních chodbách, s helmou na hlavě se budou cítit jako skuteční průzkumníci.

Čokoládový vlak

Tohle muzeum je splněný sen každého mlsného jazýčku. Už jen u vitríny se suvenýry oči přecházejí a co teprve u marcipánového modelu Žižkova náměstí. Děti se tu dozvědí, jak vůbec čokoláda vzniká, jak dříve vypadaly obaly a jak se horký nápoj servíroval. Budou také moct navštívit čertovské peklo a čokoládový důl, vyfotit se s čokoládovým Mr. Beanem, rozhoukat čokoládový vlak a v tvořivé dílničce si vyrobit vlastní sladkou památku na návštěvu muzea.

REKLAMA

Kdo straší v podzemí

Máte doma malé Nebojsy? Vydejte se s nimi do Strašidelného podzemí, kromě běžných pohádkových bytostí tu sídlí také alchymista, kat a upíří rodinka. Ze zvuků, které se linou z podzemí, vám bude běhat mráz po zádech. Takže sem vezměte bez obav i své dospívající děti, uvidíte, že o tomhle zážitku budou ještě dlouho vyprávět. A pokud máte menší děti, které zbožňují pohádky a vláčky, vezměte je do Dětského světa s mašinkou.

Jak se žije v LEGO městečku

Svět sestavený z více než milionu kostiček se otevírá v Muzeu Lega. Tematicky rozdělená expozice nabízí modely z LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas a jiné. Nechybí ani příběh a historie vzniku LEGO kostičky a interaktivní exponáty. K vidění je například Socha Svobody, Tower Bridge, Eiffelova věž, Hvězda smrti i celé LEGO městečko. Po prohlídce je dětem (i dospělým) k dispozici dětský koutek.

Obléct se jako filmový hrdina

Na Housově mlýně najdete unikátní zbrojnici s expozicí zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další. Zbraně si můžete prohlédnout, poslechnout si výklad a hlavně si můžete zbroje i zbraně vyzkoušet a pro pobavení sebe i svých přátel pořídit jedinečné fotografie. K dispozici je přes tři tisíce vzorků všech historických epoch.

Za bílými vlky a fosou madagaskarskou

ZOO Tábor pomáhá chránit ohrožené druhy zvířat, setkáte se tu tak třeba se zubrem evropským nebo fosou madagaskarskou. Děti určitě nadchne smečka arktických vlků, každý z nich má své jméno a místo v hierarchii, když budete mít štěstí, uslyšíte i jejich táhlé vytí. Nechybí ani lev pustinný, medvěd baribal, tygr ussurijský a další. A jestli chcete zažít něco opravdu výjimečného, ubytujte se s dětmi v ZOO přes noc.

Paris Brest – nejlepší zmrzlina v republice

Víte, že v Táboře můžete ochutnat nejlepší zmrzlinu v ČR? Opravdu. Šéfcukrář Jiří Hochman vyhrál se svou Paris Brest, nugátovou pochoutkou s odpalovaným těstem a opraženými mandlemi, mistrovství republiky v přípravě zmrzliny. Je tu ale i plno jiných cukráren a restaurací, kde si vyberou děti stejně jako vy.

Další tipy

Jestli jste spíše na akční zábavu, poměřte své síly v laser aréně, při GPS hře Kačeři v Táboře, na motokárách, v únikové místnosti nebo si sjeďte obří tobogán v aquaparku. Můžete si také zahrát šachovou partii s obřími figurkami v prostoru hradeb nebo vyzkoušet discgolf. A když se vydáte do okolí, čekají vás kromě rozhleden, hradů a zámků také velbloudí farma, Chýnovská jeskyně, zážitkový park Zeměráj a plno dalších míst pro rodiny s dětmi.

www.visittabor.eu

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA