REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Svíčkárna RODAS v Šestajovicí u Prahy

Tip na výlet pro děti

Svíčkárna byla založena v roce 1990 v Šestajovicích u Prahy na ploše 4500 m2.
V roce 1992 byla postavena první část provozu na výrobu svíček.


Do roku 1993 se jednalo pouze o ruční výrobu svíček a to litím do forem.
První stroj, tažný, na výrobu kostelních svíček byl zakoupen koncem roku 1993. S tímto strojem se dosáhlo získat možnost realizovat zakázky na výrobu kostelních svíček do Německa, Rakouska a Švýcarska.
V roce 1997 byl přistavěn další provoz na výrobu svíček, který byl vybaven moderními kapacitními stroji. Tím se umožnilo zahájit velkovýrobu a rozšířit stávající sortiment o hřbitovní svíčky, čajové a stolní svíčky. Tímto rokem se začaly dodávat svíčky i do obchodních sítí a supermarketů v České republice.Významné bylo i to, že Svíčkárna RODAS získala členství v  Hospodářské komoře ČR.
V roce 2000  byla udělena Svíčkárně RODAS ochranná známka „Český výrobek“ č.157
Od roku 2002 se začalo, po dlouhodobých přípravách, vyrábět kosmetické přípravky.
V roce 2005 přišlo oslovení ze  základních škol za účelem možnosti samovýroby svíček, od té doby je tato možnost nabízena. Tímto jsou všichni  do výrobních dílen svíčkárny srdečně zváni.
Rok 2007 se stal  velice významný, neboť se pořídila moderní počítačem řízená linka na výrobu válcových svíček a koulí. Díky tomu byly zkráceny  dodací termíny a ceny svíček.
V roce 2008 byla otevřena podniková prodejna a zahájen  tak i drobný prodej svíček za podnikové ceny.V tomto roce firma získala známku Turistického suvenýru.  Rokem 2009 se začalo s přípravou zásobování maloobchodních sítí v ČR svíčkami.

Rok 2010 byl velmi významný tím, že se rozšířila svíčkárna o dalších 600 m2. Na této ploše byl postaven sklad pro hotové výrobky a posezení s občerstvením pro 50 lidí.
V roce 2011 proběhla velká modernizace výroby hřbitovních svíček. Pořízením plně automatické linky se výrazně zvýšili výrobní kapacity.
V roce 2012 probíhal vývoj v oblasti výroby parfémů a glycerinového mýdla. Po čtyřletém vývoji se také podařilo vyrobit první voskovou pastelku v trojhranném tvaru, ze včelího vosku a potravinářských barviv. V tomto roce byla ukončena spolupráce se všemi obchodními sítěmi a supermarkety.
Rok 2013 byl velice významný. Svíčkárna RODAS byla přijata za člena do České asociace franchisingu a taktéž do Slovenské Franšízové asociácie. V tomto roce byly vybudovány franchisingové pobočky v Olomouci, Plzni a Liberci.
V roce 2014 byla vybudována a zařízena Krejčovská a Perníková chaloupka.
Rok 2015. V tomto roce byl v areálu Svíčkárny RODAS vybudován další provoz a to Čokoládovna RODAS.Otevřena byla i další franchisingová pobočka v Kutné Hoře.

Otevírací doba výrobních dílen svíčkárny, mydlárny, pastelkárny a čokoládovny

Pro veřejnost
CELOROČNĚ SOBOTY A NEDĚLE od 10:00 do 18:00 hodin, bez objednání.
Pro školy a školky
DENNĚ od 9:00 do 17:00 hodin, na základě telefonického objednání.Výrobní dílny jsou v krytých a teplých prostorách. Součástí areálu je také minifarma.

Jak se k nám dostanete z Prahy ?

MHD z Černého Mostu č.303, vystupte v Šestajovicích na zastávce ,,Na Balkáně,, a odtud je to do svíčkárny cca 2 minutky chůze.

REKLAMA

RODAS – Šestajovice u Prahy

telefon: 603 229 436
adresa: Na Balkáně 211, Šestajovice, 250 92
www.facebook.com/rodas.sestajovice
www.rodas.cz
 

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA