Svatovavřinecké hodové slavnosti

Datum konání : 9.8.2009 od 10 do 18 hodin
Místo konání : v Přerově na Horním náměstí

Akce, která si získala označení tradiční, se koná v neděli 9.srpna na Horním náměstí v Přerově a začíná v 10 hodin slavnostním průvodem účinkujících.
Ve stejnou dobu se otevírá i řemeslný jarmark, na který se v letošním roce přihlásil rekordní počet prodávajících. Účast přislíbili keramici, dráteníci, košíkáři, tkalci, výrobci šperků, dřevěných i textilních hraček, hlavolamů, výrobci produktů z medu, přírodní kosmetiky, koření,skla, šperků a podobného sortimentu. Mnozí řemeslníci předvedou také výrobu svého zboží přímo na místě.
Po slavnostním průvodu uvidí diváci vystoupení šermířů Markus M a Cordiallo z Přerova, Allegros ze Štramberku a Keltik z Ostravy. Dětem zahraje pouliční divadlo Tilia. Písně duchovní i milostné z dob dávno minulých zazní v podání mužského pěveckého sboru Magna Mistera ze Zlína, Two Peters je název kytarového dua z Přerova, které zahraje skladby z období od renesance po současnost.

Šermířské a lidové písně zahraje přerovská skupina Rabussa (Rabuša). Porta Temporis z Napajedel předvede v replikách dvorských kostýmů i v lidových krojů z období gotiky své tance, které budou doplněny šermem a kejklířem. Celou akci uzavře hudební skupina Grál z Plzně hrající gotickou hudbu s rockovým nasazením za použití replik historických nástrojů.
Novinkou letošních středověkých hodů bude „středověký lunapark“, který se bude konat pod Horním náměstím – tedy na místě bývalého kina Jas v Mostní ulici.
Vstup na akci je Z D A R M A !
info@rattus-rattus.cz
www.rattus-rattus.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama