REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Svatováclavské slavnosti na Budči u Zákolan

Slavnosti pro děti i rodiče
Slavnosti pro děti i rodiče

Zveme všechny rodiče s dětmi a další výletníky k návštěvě raně středověkého hradiště Budeč, kde se již dvě desetiletí odehrává vždy 28. září oslava svátku patrona českých zemí. 

Návštěvníci si zde každoročně vyzkouší mnoho původních řemesel a dalších her (letos např. dráteník, košíkář, kovář, pradlena, perníkářka, keramická dílna), účinkují zde divadla (Divadlo D21 – O pejskovi a kočičce) a šermíři Thorax.
Někdy přijíždí pozdravit své dvořany sv. Václav a sv. Ludmila s družinou v podobě souboru Regii Caroli regis, tentýž letos připomene také svatováclavské legendy v živých obrazech.

Mimo to si každý může prohlédnout rotundu sv. Petra a Pavla, přirozenou dominantu hradiště a také nejstarší stojící stavbu v ČR.
Na hradiště Budeč se dopravíte buď autem (směrem od vsi Kováry se nachází parkoviště) a na trase Praha – Slaný je vypravován tzv.

REKLAMA

Cyklohráček, zábavný vlak pro malé i velké, vlak jezdí i ve směru Praha – Kladno – Kralupy n. Vlt. Ze zastávky je to na hradiště 20min pěšky. Na hradišti je zajištěno občerstvení.

Pořádají obec Zákolany, Římskokatolická farnost Roztoky u Prahy a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

REKLAMA

Slavnosti se konají v neděli 28. září od 10 do 17 hod. V sobotu 27. září od 10.30 proběhne poutní mše – Slavnost sv. Václava. Přijďte na Budeč!
buj

bum

bug
 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA