Střední Morava: Výlety pro děti i rodiče

Střední Morava
Střední Morava nabízí snad všechny formy odpočinku, ať už preferujete poznání, přírodu, nebo jen pohodu a relaxaci. Není snad nikdo, kdo by neznal hrad Bouzov. Místo, kde se natáčely pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Arabela a mnohé další. Na přání se zde můžete zúčastnit noční prohlídky, nebo si zajít na plánované promítání pohádek. Neméně zajímavé jsou pohádkové prohlídky na zámku Plumlov. Pokud jste snad přesyceni hrady, co takhle některé z netradičních muzeí? Ve Šternberku na vás čeká Expozice času, která nabízí atraktivní, 14 miliard let trvající příběh od velkého třesku k atomovým hodinám. V Litovli můžete shlédnout více než 230 funkčních hracích harmonik, ale jestli toužíte po něčem více „strašidelném“, nesmíte minout unikátní muzeum vězeňství v Uničově. Uničovská šatlava se dochovala prakticky v původním stavu. K vidění jsou originály mučicích nástrojů i jejich repliky, které si mohou zájemci vyzkoušet. Děti by mohla zajímat také známá archeologická „mamutí stezka“ v Přerově.
Pro milovníky adrenalinu je otevřeno lanové centrum v Olomouci. Malé závodníky jistě potěší minikáry a koloběžky na Bouzově, kde se mohou vydovádět na speciální dráze ze zámkové dlažby o délce 525 m a šířce 2,2 m. Na místo startu se pak nechají vyvézt zpět vlekem. Těm starším se bude líbit spíše Fun park v Hlubočkách, kde se lze projet na čtyřkolkách, nebo v legendárním Hummeru. Romantické duše určitě ocení možnost vyhlídkových letů balonem v okolí Olomouce.
Na Střední Moravě pro vás připravili množství poznávacích i pobytových programů. Každý z návštěvníků si určitě nalezne způsob, jak se zabavit. Na Střední Moravě je vše, jen ne nuda.
 
expozice_casuExpozice času (zdroj: http://www.strednimorava-tourism.cz)
hrad_bouzovHrad Bouzov (zdroj: http://www.strednimorava-tourism.cz) 


Bližší informace na webu Střední Moravy nebo na Facebooku.
ROP PRO JPG.inddlogo_sterd_morava

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama