„STRÁŽNICE“ aneb sloužíme do roztrhání těla

Strážnice 03.jpg

Jeden den v životě brněnské městské stráže na konci 15. století může zažít divák, který navštíví v letošní letní sezóně Letní scénu „Pod Baštou“ na hradě Špilberk. Skupina historického šermu REX, která ve spolupráci s Muzeem města Brna nastudovala na svoji 25. sezónu na hradě opět nové představení (již 13. ve 30. roce existence) o všedním životě městských strážných s jejich radostmi i starostmi, o jejich službě při ochraně zákona a majetku našich předků.
Humor i dramatické situace provázejí aktéry tohoto akčního divadla stejně, jako v našem běžném životě. Jsou to postavy z masa a kostí, se všemi vadami, přednostmi a lidskými potřebami, zálibami, ale také lidé rozdílných povah, ze kterých pramení vzájemné konflikty mezi nimi.
Ten, kdo má rád divadlo i šerm v historickém prostředí, a najde si volnou chvilku, může shlédnout veselé představení, ve kterém nebude chybět humor, šerm meči a halabardami, tesáky i dýkami. Ale také ani kousek naší historie a poučení pro děti i dospělé. Představení bude možno shlédnout dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli po celý červenec a srpen.
Premiéra se uskuteční na Letní scéně 27.6. 2008 v 21.00 hodin.
Datum: od 29. června do 31. srpna 2008
každý čtvrtek a neděli mimo 3. a 7. srpna
Začátky v 17.00 hodin
Místo: Letní scéna pod baštou hradu Špilberk
Kontakt: Agentura REX, Radim Dufek, mobil 602 952 330
Muzeum města Brna, Michaela Budíková, telefon 542 123 616
www.spilberk.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama