Staročeské máje roztančí náměstí i nádvoří zámku v Mníšku

Datum konání: 14. května
Místo konání: zámek Mníšek pod Brdy

Taneční a hudební program na náměstí i na zámku v Mníšku pod Brdy se chystá už v sobotu 14. května. V rámci Staročeských májů vystoupí 10 souborů s tanci i písněmi. Bude se na co dívat, co jíst i co nakupovat. Doprovodný program připravil i mníšecký zámek.
Máje startují jarmarkem, kde své umění předvede kovář, vazač knih, chybět nebude ani paličkování. Bude se podávat dobré jídlo i lahodné pití. Netradiční májová pobožnost u venkovní kaple začne v deset hodin. Doprovodný program mníšeckého zámku začíná po desáté a nabízí tradiční prohlídky pro dospělé, Loutkové prohlídky pro rodiny s dětmi a výjimečně, úplně zdarma, prohlídku výstavy panenek, které si vypůjčily historické kostýmky. Je jich víc než 60 a mezi nimi císařovna Sissi, Božena Němcová nebo Pretty woman.
Po obědě bude na nádvoří zámku hrát dudácká kapela a ta doprovodí v slavnostním májovém průvodu účinkující, koně s bryčkou i hasiče se stříkačkou ze zámku na náměstí. Vystoupí více než sto účinkujících a žánry se budou střídat. Kominíček, Kolíček, Furiant, Klíček nebo Třehusk. Všichni dají to své a každý jinak.
Co si od Májů slibuje hlavní koordinátor oslav ve městě Miloš Navrátil? „Velký zájem diváků! Těším se na vystoupení dětí tanečního souboru Základní umělecké školy v Řevnicích, které se představí vůbec poprvé. Jsem zvědavý na zlatý hřeb programu – zajímavě pojatou cimbálovou muziku, netradiční Medicimbal s tradičními nástroji. Bude to šperk celého dne,“ říká Miloš Navrátil.
Důkazem, že bavit nás mohou různé věci, je hláška asi sedmnáctiletého poďobaného výrostka, který vloni komentoval vystoupení souboru a krátké sukně tanečnic následovně: „Škoda že se přestaly točit, už jsme mohli vidět všechno!“ Tak přijďte, pobavte se a kdo ví, možná letos uvidíme opravdu všechno!
 
 
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama