REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Sporthotel Prášily

O Společnosti
[inspic=1051,left,fullscreen,thumb]Společnost Sporthotel Prášily se nachází v malebné horské vesničce Prášily. Prášily se nachází v nadmořské výšce 910 m n.m. na území Národního parku Šumava. Dostanete se k nám po silnici spojující Železnou Rudu a Srní. Naše společnost nabízí mnoho způsobů jak strávit příjemnou a aktivní dovolenou. Četné turistické stezky a přírodní zajímovosti nabízí spoustu možností jak příjemě trávit svůj volný čas.
Sporthotel Prášily nabízí ubytování ve čtyřech penzionech rozdílných kategorií, jak pro rodiny s dětmi tak i pro náročnější klientelu. Lze u nás navštívit botanickou zahradu, archeopark, podívat se na bizony, využívat sportovní areál a nové školící středisko nebo si vyjet v kočáře nebo v sedle, či se dokonce svézt se psím spřežením. Více na našich nových stránkách…
Vila Karolína
[inspic=1054,left,fullscreen,thumb]Vila se nachází téměř v samotném centru Prášil a je to nejluxusnější ubytovací prostor, který se v Prášilech nachází. Ubytovací kapacita je zde omezená na 12 lůžek. Pokoje jsou rozděleny na čtyři dvoulůžkové a jedno apartmá. Apartmá je rozloženo do tří pokojů, ložnici, obývací místnost s televizí a satelitním přijímačem a balkonem, dále mini-barem a koupelnou, kde je bublinková vana a WC.
Všichni hosté mohou v objektu využívat whirpool pro 6 osob, který se nachází ve sklepním prostoru objetu, dále zde mohou využít saunu, římské lázně, masáže, kulečník, šipky, solárium, stolní tenis a posilovnu. Všechny tyto aktivity jsou zahrnuty v ceně ubytování společně se snídaní, která je formou studeného a teplého bufetu. V blízkosti objektu lze využít, ruské kuželky, zahradní krb s udírnou a možností objednávky grilování a výlov pstruhů.
V objektu se nachází restaurace pro 12 osob, která má pestrou nabídku jídel a nápojů a po dohodě s personálem je zde možné objednat pokrm dle vlastního přání, který není obsažen v nabídce jídel. U restaurace je venkovní terasa. U objektu lze využít úschovnu kol a dětské hřiště. Parkoviště je přímo před objektem.
Hostinec U Michala
Penzion má dvě nadzemní podlaží. První nadzemní podlaží je rozděleno na dvě části, z nichž jedna polovina slouží jako informační středisko pro ubytované hosty nabízející další aktivity k využití volného času.
[inspic=1055,left,fullscreen,thumb]V druhé části nelezneme vynikající resturaci. Restaurace je rozdělena na výčep, ve kterém je otevřený krb s přibližně 35 místy k sezení a nekuřáckou jídelnu s kapacitou se 40 místy k sezení. Restaurace nabízí široký výběr pokrmů. Venkovní terasa s obsluhou a příjemným posezením je otevřena za vlídného počasí , její kapacita je cca 60 míst. Pod terasou lze využít dětské hřiště.
Ve druhém nadzemním podlaží se nachází ubytovací prostory, které mají kapacitu 18 lůžek, ty jsou rozděleny na dva dvoulůžkové, dva třílůžkové pokoje a dva čtyřlůžkové pokoje, do všech pokojů je možno přidat přistýlku a TV přijímač. Každý pokoj má své sociální zařízení, se sprchovým koutem a WC. Pokoje jsou originálně vyzdobeny malbami akademické malířky.
Karolínka
[inspic=1052,left,fullscreen,thumb]Toto ubytovací zařízení je umístěno nedaleko středu obce. Dvoupatrová budova slouží výhradně k ubytování. Ubytování nabízí 17 lůžek, které jsou rozděleny na jeden dvoulůžkový pokoj, dva třílůžkové pokoje, jeden čtyřlůžkový pokoj a jeden pětilůžkový pokoj. Každý pokoj má své sociální zařízení, které však není umístěno na pokoji. Na každém patře je k dispozici plně vybavená kuchyňka, kterou mohou hosté využívat při vlastním stravování. V případě zájmu, je zde možnost zařídit snídaně v hostinci „U Michala“, za příplatek 90 Kč. U objektu nalezneme nově vybudovanou společenskou místnost s krbovými kamny, která slouží výhradně pro hosty tohoto ubytování, houpačky pro děti a úschovnu kol a lyží. Je zde možno parkovat přímo u objektu. Tento druh ubytování je vhodný pro větší skupiny nebo pro rodiny s dětmi.
Pampeliška
[inspic=1056,left,fullscreen,thumb]Nově postavený objekt. V přízemí naleznete obchod s potravinami a cukrárnu s 35 místy k sezení. Potraviny i cukrárna nabízí širokou škálu sortimentu, která uspokojí každého zákazníka. V letním období lze využít možnost příjemného posezení na terase. Na prostranství před objektem se nachází dětské hřiště se skluzavkami a houpačkou.
V patře tohoto penzionu jsou 3 dvoupokojové apartmány, každý pro šest osob s možností dvou přistýlek. Součástí každého je koupelna (masážní sprchový kout) s WC a plně vybavený kuchyňský kout (kuch.linka,dvouvařič,rychlov.konvice,nádobí,příbory). O bezpečné uložení lyží a jízdních kol je postaráno a parkovací místa jsou v bezprostřední blízkosti. Možnost zapůjčení dětské postýlky a televize (obojí v omezeném množství). Možnost vzít s sebou psy a kočky.
Naše služby
Školící středisko
Nově vybudované školící středisko naleznete v Prášilech na Šumavě, toto středisko skýtá řadu možností k jeho využití, jako jsou například rauty, firemní prezentace, školení zaměstnanců atp., dále lze tyto prostory využít také například pro sportovní využití, jako jsou kurzy jógy, aerobic a dalších. Postaráme se o to abychom Vám naše prostory co nejlépe přizpůsobili dle Vašich požadavků.Více..

Výlety s průvodcem

Pokud se chcete sami vydat na některá atraktivní místa v bezprostředním okolí Prášil, připravili jsme pro Vás popisy obvyklých tras. Nemusíte mít strach že zabloudíte, trasy jsou v terénu vzorně vyznačeny. Podrobné turistické mapy si můžete zakoupit v našem Infocentru „U Michala“. Pokud budete mít zájem o doprovod s odborným výkladem do těchto nebo i do jiných lokalit, zavolejte na telefon Vladimíra Frenzla (Mrak Šumavák).
Více..
Vyjížďky na koních
Seděli jste už na koni? Že ne? Zkuste to!

Máte jedinečnou šanci pokochat se krásami nedotčené šumavské přírody v okolí Prášil ze sedla ušlechtilého koně. Sporthotel Prášily, s.r.o. Vám nabízí splnění Vašeho snu. Jsou pro Vás připraveni koně plemene hafling, pocházející z oblasti tyroslkých Alp.
Jezdecky zdatnější zájemci mohou absolvovat fyzicky i časově náročnější terénní jízdy, i několikadenní, opět s doprovodem jezdeckého personálu. Vše je otázkou Vašich představ, schopností a chuti.Více..
Vyjížďky se psím spřežením
Netradiční zážitek, který stojí za to vyzkoušet

Musher je skutečný profesionál a jeho smečka je legendární! Zažijte si pocit radosti z jízdy jako Jack London nebo policista Kanadské jízdní na Dalekém severu. Přesvědčíte se o tom, že radost z jízdy s Vámi budou sdílet i všichni psi a nikdy už nezapochybujete o skutečnosti, že se nejedná o týrání zvířat. Vyjížďky se psi jsou neopakovatelnou aktivitou, kterou Vám můžeme nabídnout přímo v Prášilech.Více..
Botanická zahrada
Přijďte se pokochat krásou květinek v naší botanické zahradě.
Najdete jich tam přes 5000 druhů. Jsou původem domácí i z ostatních kontinentů.
Zahrada se rozkládá na ploše přes 15 arů !!! Nadmořská výška je necelých 900 m n.m. Je tak jednou z nejvýše položených v ČR.Více..
Archeopark Prášily
Navštivte naší nově vybudovanou keltskou vesničku.
Poznejte jak kdysi žili kelti na Šumavě a v jejím okolí. Máte možnost uvidět největší rekonstrukci vstupní brány v Česku, jedinou rekonstrukci panského domu v Čechách nebo za pomoci průvodce slyšet, jak žili Keltové. Máte možnost vyzkoušet si pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, výrobu šperku, sekání dřeva keltskou sekerou, výrobu keramiky nebo slyšet zajímavá povídání nejen o naší historii ale třeba i o zbraních. Pro děti je zde možnost zapůjčení oblečení – haleny. Keltskou vesničku naleznete na okraji Prášil v blízkosti Prášilského potoka.Více..
Historické výkendy
Pořádání víkendových historických akcí má již v Prášilech na Šumavě pětiletou tradici. V roce 2003 jsme začínali jedinou akcí a v roce 2006 se nám již počet akcí rozrostl na pět. Naše historické víkendy se setkávají se stále větším zájmem nejširší veřejnosti. Historické víkendy jsou o to pestřejší od té doby, co v Prášilech vyrostla keltská vesnička a akce mají opravdu historickou atmosféru.Více..
Kontakt:
čp. 111, Prášily 34201
+420 376 589 029
www.prasilsko.eu

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA