REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Šperkařská dílna Terezy Brabcové, Detektivní škola, Oživená výstava – celodenní program pro rodiny s dětmi k výstavě Peníze

Tereza Brabcová Piaf design
Tereza Brabcová z Piaf design vyrábí s dětmi šperky.

V sobotu 8. února 2014 od 10:00 do 17:00 se uskuteční další akce pro rodiny s dětmi z cyklu Aspoň na víkend…, tentokrát zprostředkuje nejen malým návštěvníkům výstavu Peníze v Nové budově Národního muzea.
Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý celodenní program. Společně se přeneseme do světa peněz, v němž se ale také odehrává detektivní příběh o velké muzejní loupeži. Vstupné na akci je v rámci běžné vstupenky na výstavu.

Šperkařská dílna Terezy Brabcové

REKLAMA

Na výstavě Peníze nejsou k vidění jen mince a bankovky, ale i krásné šperky a drahé kameny. Děti se na výstavě inspirují, a pak si pod vedením Terezy Brabcové z Piaf design vyrobí vlastní šperk. Prvních 400 zručných šperkařů si bude moc vybrat, zdali si zhotoví náušnice, přívěšek na mobil nebo brož. www.piaf-design.jecool.net

Oživená výstava

REKLAMA

Výstava Peníze doslova oživne, jelikož se v ní budou pohybovat čtyři postavy v roli obchodníka, zloděje, sběratele a detektiva. Ti návštěvníky seznámí s důležitými tématy představenými na výstavě. Pokud je budou děti pozorně poslouchat, nebude pro ně problém zodpovědět záludné otázky, které obdrží vytištěné na papíru při vstupu do muzea. Lísteček se správnými odpověďmi pak mohou vhodit do slosovací nádoby, ze které budou každou celou hodinu vylosováni tři výherci, kteří obdrží odměnu v podobě komiksu Bankovka a mince.

Děti pomohou i nepozornému numismatikovi. Ten omylem pomíchal různé staré československé mince. Děti však tento zmatek napraví. Pokusí se mince správně roztřídit a především popsat tak, aby se něco podobného nemohlo znovu stát.

Detektivní škola

V malé detektivní škole dětem pomůže zkušený detektiv sejmout správně otisky, které zanechal pachatel na skleněných nádobách. Vysvětlí jim, co je daktyloskopie, trasologie nebo mechanoskopie. Děti procvičí i svoji paměť, když budou muset sestavit portrét podezřelého.

Program:

REKLAMA

  • 10:00 – 17:00 oživená výstava
  • 10:00 – 17:00 šperkařská dílna
  • 10:00 – 17:00 detektivní škola
  • 15:00 komentovaná prohlídka výstavy Peníze s autorem výstavy Vojtěchem Poláčkem
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA