REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Španělsko v zimě? Málo lidí a krásné počasí

18. 2. 2022

Španělsko je dlouhá léta vyhledávanou destinací pro trávení nezapomenutelné dovolené. Tuto slunnou a exotickou zemi ovšem nemusíte navštěvovat pouze v létě, jak by si mohl, kdo myslet. Španělsko nabízí prvotřídní podmínky také v zimě. Teplota kolem 15 až 20 stupňů Celsia je tak akorát, pokud chcete na nějaký čas zapomenout na českou zimu a užívat si sluníčka.

Zamiřte do překrásné Barcelony

Zimní dovolená ve Španělsku samozřejmě nabývá nesčetného množství podob. Jedním z populárních cílů se stává Barcelona. Město, které vás doslova vtáhne svou atmosférou a je příslibem jedinečných zážitků. Spoustu nového můžete zažít na plážích, přímo v centru v některém z klubů, v luxusní restauraci nebo při poznávání památek. Těch je v Barceloně více něž dost.

  • Gaudi House Museum a Gaudího park
  • Kostel Santa Maria de Mar
  • Palác La Casa de la Seda
  • Muzeum s názvem Museum Picasso

Jak můžete správně tušit, v Barceloně si každý najde to své. Například pánové mohou vyrazit na slavný stadion Camp Nou a ženy si naopak užijí opalování na oblíbené pláží Barceloneta. Není to ale jenom Barcelona, jíž lze ve Španělsku navštívit. Vsadit můžete i na ostatní města, mezi něž spadá třeba Madrid.

REKLAMA

Španělské ostrovy plné relaxace a poznávání

Při plánování zimní dovolené ve Španělsku se ostatně neomezujte pouze Pyrenejským poloostrovem. Nabízí se i řada španělských ostrovů, které si vás podmaní každým coulem. Co byste řekli na Tenerife, Ibizu, Lanzarote, Menorcu nebo Mallorcu? Právě poslední jmenovaný je největším ostrovem Španělska a turistům toho předkládá opravdu hodně.

Ne nadarmo je Mallorca označována, jako určitý středobod Španělska v očích cestovatelů. Hovorově zvaná „majorka“ ukrývá spoustu krásných míst, kde se v zimě nejenom hezky ohřejete, ale užijete si i přemíru zábavy a nové zážitky. Chybět pochopitelně nebude ani skvělá atmosféra baleárského ostrova. A jaké cíle byste si na Mallorce neměli nechat ujít?

REKLAMA

  • Kostel sv. Michala
  • Jeskynní systém Campanet
  • Královský palác La Almudaina
  • Katedrála Panny Marie
  • Přístav Puerto de Palma

Jestliže patříte mezi dobrodružné povahy, i vás Mallorca osloví. Můžete si naplánovat třeba výšlap do pohoří Serra de Tramuntana, kde se tyčí nejvyšší hora Puig Major. K dispozici je přemíra cyklistických stezek a mezi oblíbené spadá jízda vláčkem. Ten vede z Palmy de Mallorca do Sólleru.

Španělské kuchyni rozhodně podlehnete

Výše uvedené řádky jsou pouze malou ochutnávkou toho, co vám zimní Španělsko dokáže nabídnout a kde se budete cítit opravdu dobře. Na nezapomenutelný průběh dovolené bude mít vliv také vstřícnost tamního obyvatelstva, včetně místní gastronomie. Španělská kuchyně předkládá hlavně pokrmy tvořené z ryb, ovoce, zeleniny, z jehněčího, kuřecího a vepřového masa. Pokud si ve Španělsku chcete pochutnat, vyhledávejte pokrmy s názvy Sopas Mallorquinas, Tumbet, Frit Mallorquí a Gazpacho.

Naplánujte si dovolenou ve Španělsku

Vyměňte sníh za pláže a příjemné klima. Příslibem toho je zimní dovolená ve Španělsku, kde kromě jiného narazíte i na menší množství turistů. Zároveň se nebudete okrádat o plnohodnotný servis známý z hlavní letní sezóny. Španělsko je v tomto ohledu zkrátka univerzální a skvělou zemí, kam se s nadšením vrátíte.

Jestliže si o této destinaci chcete přečíst další hodnotné informace, včetně zajímavých tipů na výlety a turistické cíle, navštivte cestovatelský portál cKlub.cz. Ten kromě jiného prezentuje recenze hotelů, cestopisy a také nabídku skvělých a levných zájezdů. Naplánujte si dovolenou ve Španělsku a naberte dostatek nových životních sil přes zimu. Věřte, že v této exotické destinaci se vám to skutečně podaří.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA