Sobotníci – Známá i zapomenutá historie Klokot

Datum konání: 15.1. 14:00
Místo konání: Poutní kostel Klokoty
V sobotu 15. ledna 2011 zahájí Husitské muzeum v Táboře nový cyklus exkurzí, při jejichž organizaci těsně spolupracuje s Ochranou fauny ČR. Každou třetí sobotu v měsíci se mohou zájemci těšit na jednu netradiční procházku po Táboře či jeho blízkém okolí, během které bude připraven zajímavý výklad o historických a přírodních zajímavostech dané lokality. Vlastivědné výpravy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku, pro děti bude vždy připraven ještě hravý doprovodný program.
Prvním cílem budou Klokoty, a tak je sraz účastníků stanoven na 15. leden ve 14:00 před klokotským klášterem v místě u střediska Emauzy (bývalá klokotská škola). Známá i zapomenutá historie Klokot ožije ve vyprávění PhDr. Stanislava Zity, hry připravujeme společně s lektorem táborského ekologického centra Mgr. Josefem Makočem.
Po každé výpravě uveřejníme na webových stránkách Husitského muzea krátké povídání, které může posloužit jako inspirace k výletu či procházce i pro ty, kteří se naší sobotní výpravy nezúčastní.
Těšíme se na Vás v sobotu.
V sobotu 15. ledna 2011 zahájí Husitské muzeum v Táboře nový cyklus exkurzí, při jejichž organizaci těsně spolupracuje s Ochranou fauny ČR. Každou třetí sobotu v měsíci se mohou zájemci těšit na jednu netradiční…
Kontakty:
www.husitskemuzeum.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama