Slovácko – „Na zdraví“

„Na zdraví“

„Na zdraví“


Když si ťukáte sklenkou dobrého moravského vína „na zdraví“, nemusí to být jen společenské klišé. Umírněné popíjení vína, jak prokázala řada odborných studií, má totiž příznivé účinky na zdraví. Své  o tom vědí na Slovácku. Je to krásný kus moravské země ležící na podhůří Bílých Karpat zavlažovaný důstojným tokem řeky Moravy.
Místní lidé se pečlivě starají o pravidelné řádky vinohradů, ovocné sady i pole se zeleninou. A rádi se s návštěvníky podělí o veškeré bohatství, kterým Slovácko oplývá a tajemství spokojeného zdravého života.
Pravým pokladem Slovácka je vztah k historii a místní folklor. Zpěv a tanec jsou kořením místního života, stejně tak dodržování tradic a zvyků. Slovácká jízda králů a mužský tanec verbuňk jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Slovácko nabízí řadu příležitostí pro zdravý a zábavný pohyb. Cyklostezka vedená kolem řeky Moravy a Baťova kanálu patří k těm nejvíce oblíbeným cykloturistickým trasám v České republice. Není divu, když z ní můžete odbočit na atraktivní trasy vedoucí k takovým magnetům, jakými jsou hrad Buchlov, zámek Buchlovice, velkomoravský archeoskanzen v Modré či poutní místo Velehrad s jeho monumentální bazilikou.
K cestám za vínem využijete síť vinařských stezek, startovat můžete například na náměstí v Uherském Hradišti. Na Slovácku se nabízí jedinečná možnost kombinovat jízdu na kole či in-linech s plavbou na Baťově kanále. Přístaviště lodí i jejich půjčovny naleznete ve všech městech podél Baťova kanálu.
V Bílých Karpatech, ale také v Buchlovských horách, jak místní říkají pohoří Chřiby, se vinou desítky značených turistických tras, které zvou k vycházkám či delšímu putování.
Když na Slovácko, proč ne také do některého z útulných vinných sklípků. „Na zdraví!“
Více informací a 10 programů pro vaše zdraví naleznete zde:
www.vychodni-morava.cz/prozdravi

VM_logo a rop

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama