Slavte dál s plzeňskými pivy až do 170. výročí plzeňského ležáku!

Slavte dál …


Nabídka atraktivních akcí v pivovaru pokračuje i po skončení Pilsner Festu.
Oba plzeňské pivovary i nadále lákají na speciální programy pro návštěvníky, jako jsou jubilejní prohlídky obou pivovarů a projížďky na formanském voze, nebo expozice zajímavostí z depozitářů Pivovarského muzea či vyprávění legend v Plzeňském historickém podzemí. Ke 170. výročí zpřístupní pivovar návštěvníkům mimořádně také památkově chráněnou vodárenskou věž.
Program Jubilejních prohlídek nabídne i po Pilsner Festu jedinečné možnosti navštívit běžně nepřístupné části historických areálů obou pivovarů – Plzeňského Prazdroje i Gambrinusu, a to v rámci programu „Projížďka pivovarem na formanském povoze“. Tyto prohlídky se konají pouze o sobotách 13. října a 3. listopadu.
V pivovaru Prazdroj se každý víkend až do listopadu můžete dozvědět více o dávné výrobě piva a životě zaměstnanců pivovaru v 19. století na hrané prohlídce „Za historií Pilsner Urquell“ od historické postavy Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů pivovaru.
Na prohlídkovém okruhu pivovarem Gambrinus bude každý den až do 7. října možnost získat certifikát „Gambrinus kvalitáře“ přímo z rukou plzeňského sládka.
Stranou samozřejmě nezůstane Pivovarské muzeum, které o víkendech až do 7.října nabídne komentované prohlídky „Oživlé muzeum a dávné vaření piva“ včetně představení běžně nevystavovaných pokladů muzejních depozitářů, k tomu uvaří pivo podle receptury ze 16. století.
A v tajemném labyrintu Plzeňského historického podzemí se budou vyprávět staré plzeňské legendy.
Blíží se 170. narozeniny ležáku Pilsner Urquell a ke kulatému výročí nabídne pivovar i unikátní příležitost: ve dnech 5. -7. října bude výjimečně zpřístupněna památkově chráněná vodárenská věž z roku 1907. Svým stylem holandského majáku představuje významnou dominantu plzeňského pivovaru a v její kopuli jsou uložená speciální pouzdra s výrobní dokumentací ležáku Pilsner Urquell, laboratorními analýzami chuťových charakteristik z let 1897 a 2008 potvrzujícími jeho neměnnou chuť.
Více informací  o těchto a dalších akcích Plzeňského Prazdroje najdete na  .

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama