Slavnosti lidových řemesel v Kouřimi

Datum konání : 21.8.2010
Místo konání : Regionální muzeum Kolín

Další zajímavá akce je pro návštěvníky připravena v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. 21. srpna se zde koná již 16. ročník Slavností lidových řemesel. Tato tradičně jedna z nejúspěšnějších akcí kouřimského skanzenu přivítá řemeslníky provozující tradiční lidová řemesla.
Své umění předvedou držitelé ocenění Nositel tradice lidového řemesla. Toto ocenění uděluje Ministerstvo kultury ČR každý rok jen pěti vybraným lidovým tvůrcům.
K vidění bude vyhlášená modrotisková dílna pana Danzingera z Olešnice na Moravě, v jehož rodině má barvení a tisk plátna několik generací starou historii. Zaujme jistě i výroba a zdobení dřevěných hraček Zdeňka Bukáčka. Jeho dřevěné vojáky a jiné postavičky jste mohli vidět i v Toulavé kameře České televize. Paní Dandová předvede ukázky pletení z orobince. V této kdysi tradiční technice patří v současné době k několika málo posledním výrobcům.
Své umění předvede i mistr košíkář, přadlena na kolovrátku, řezbář nebo tkadlena. Děti si budou moci ozdobit perníčky, zkusit paličkování nebo vyrobit keramické razítko. Včelař přiveze živý včelí úl a ukáže jak funguje medomed.
V 11.00 a 14.00 je pro děti připravena pohádka „O princezně a drakovi aneb jak to bylo dál, když si Jiřík Zlatovlásku vzal“ v podání Divadla Aleše Bílka.
Pro příjemné prožití sobotního dne v Kouřimi připravilo Regionální muzeum v Kolíně cenový balíček, kdy můžete za speciální zlevněné vstupné navštívit všechny muzejní objekty, tj. Muzeum Kouřimska v Kouřimi, kostel sv. Štěpána s renesanční zvonicí a Muzeum lidových staveb.
Muzeum lidových staveb v Kouřimi
Ruská ulice, areál Na Hrázce
281 61 Kouřim
otevřeno: 10.00 – 18.00 hodin
doba konání trhu: 10.00 – 16.00 hodin
vstupné:
dospělí 90,- Kč, senioři, děti od 6 let, studenti 60,- Kč, rodinné 200,- Kč
zvýhodněný balíček jen v sobotu 21. srpna: skanzen, kostel sv. Štěpána, Muzeum Kouřimska
dospělí 140,- Kč, senioři, děti od 6 let, studenti 85,- Kč, rodinné 290,- Kč

Kontakt:

Brandlova 27, Kolín, 28002
tel: +420 321 722 988
info@muzeumkolin.cz
www.muzeumkolin.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama