Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti – výstava pro všechny mlsouny

kam s dětmi na výstavu

Děti ji milují…a nejen ony.


Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a Muzeum v Bruntále zvou všechny mlsné jazýčky na výstavu Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti.
Pro malé návštěvníky si muzeum připravilo malý dárek, jehož zhotovení finančně podpořili M. Lindner – Zelená drogerie Žatec a Severočeské pískovny a štěrkovny, s. r. o. Roztyly.   Výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem v Bruntále, firmou Nestlé Česko a soukromých sběratelů čokoládových obalů. Hlavní součástí expozice budou čokoládové a kakaové obaly cca od 60. let minulého století až do současnosti. Výstava vysvětlí, co je to nápoj bohů, kde se čokoláda vzala, přiblíží pěstování kakaovníku, zpracovávání kakaových bobů a jejich odrůdy, poodhalí rozdíl mezi hořkou, mléčnou a bílou čokoládou. Dotkne se okrajově i největších výrobců čokolády, kteří působili či působí v zahraničí i u nás.
Kdy: 30.1. – 27.4. 2014
Kde: Regionální muzeum K.A. Polánka v Žatci
Doprovodnou akcí k této výstavě bude v únoru přednáška spojená s promítáním a degustací luxusních čokolád, na které se představí firma Chocolaterie Willy a Pauli.
Plakátek Žatec

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama