REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Skvělé sněhové podmínky a spousta zábavy s lišákem Foxem i Policií ČR

Skvělé sněhové podmínky, 11 km upravených sjezdových tratí a na sjezdovce Školní ještě více zábavy v malém snowparku. To vše nabízí Skiareál Lipno, který je otevřen denně od 8.30 do 16 hodin a pro večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Kupte si celodenní skipas a využijte večerního lyžování zdarma. Dobít energii před večerem můžete hned pod sjezdovkou v restauraci Stodola nebo ve Foodtrucku na lyžařském náměstí.

Podmínky pro lyžování jsou v největším jihočeském skiareálu skvělé. Na svazích leží více než 70 cm technického i přírodního sněhu, v provozu jsou všechny čtyři lanovky, které díky pohyblivým kobercům umožňuji pohodlný nástup nejen zkušeným lyžařům ale i začátečníkům. Těm slouží také čtyři pojízdné koberce ve výukovém hřišti Foxpark, kam mají všichni vstup zcela zdarma. „Rodičům, kteří si netroufnou učit své ratolesti nebo i sebe sama bez odborné rady, jsou k dispozici proškolení profesionálové z lyžařské školy Skischool Lipno. Ta letos nabízí nejen individuální či skupinovou výuku, ale například také večerní trénink s instruktory, který je vhodný pro všechny, kteří si chtějí osvojit svůj lyžařský um či posunout své zkušenosti o něco výš,“ připomíná tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová. Při výuce nevynechají ani malý snowpark, který je i přes den připraven pro ještě více zábavy na sněhu na sjezdovce Školní.

Při zakoupení večerního tréninku není třeba kupovat skipas. Skipas na večerní lyžování nemusí kupovat ani ti, kteří už mají jednodenní, pětidenní a šestidenní skipas. Večerní lyžování pak mají v ceně. Lyžařům, kterým spíše, než ze svahu dolů dělá radost běh uprostřed šumavských lesů, je na Pasečné k dispozici 12 km upravených běžkařských tratí na české straně a 26 km tratí na straně rakouské.

REKLAMA

Foto: ©Lipno Servis
Foto: ©Lipno Servis

Karneval s lišákem Foxem i bezpečnostně preventivní akce s Policií ČR

Je nejvyšší čas vymyslet letošní karnevalový kostým. Všemi dětmi vyhledávaný karneval na lyžích se bude konat ve Skiareálu Lipno poslední únorovou sobotu, tedy 26. února. Na všechny čeká malování na obličej, výroba lišákových škrabošek či tradiční sjezd všech karnevalových masek po sjezdovce Jezerní.

O pár dní později, ve středu 2. března se na svazích lipenského areálu můžete potkat s příslušníky Policie České republiky. Tentokrát ale nebudou rozdávat pokuty, i když rychlost měřit budou. Policisté a preventisté budu všem návštěvníkům areálu a zejména lyžařům, připomínat zásady bezpečného chování na sjezdovce. Připraveny budou soutěže o drobné dárky a také kartičky s policejním sněhulákem, kterým připomenou dodržování lyžařského desatera. Dopravní policisté budou vybaveni také ručním laserovým radarem, kterým budou informativně měřit rychlost sjíždějících lyžařů.

REKLAMA

Foto: ©Lipno Servis
Foto: ©Lipno Servis

Procházka v korunách stromů a jitrnice ve Stodole

Doplnit energii vydanou na svahu můžete v restauraci Stodola. Po celý únor nabízí kromě jiného také zabijačkové speciality a od středy do neděle, vždy od 18.30 do 21.30 hodin také večerní animace pro děti. V uvedených dnech jsou pro hosty restaurace k dispozici profesionální animátorky, které děti zabaví malováním, vyráběním či jinou oblíbenou zábavou.

A pokud ještě nevíte, jak zpívá drozd, sýkorka či konipas, měli byste vyrazit na vrchol Stezky korunami stromů. Ta skýtá nejen nádherné výhledy do okolní krajiny, ale také poznatky z ptačí říše a na samém vrcholku 40m věže má i originální ptačí hodiny. Stezka má otevřeno denně od 10 do 16 hodin a pohodlně se k ní dostanete procházkou či z centrálního parkoviště Stezkabusem.

REKLAMA

Foto: ©Lipno Servis
Foto: ©Lipno Servis
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA