REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Skupina Pískomil se vrací přinese dětem nové CD

Pískomil se vrací

Skupina Pískomil se vrací startuje vlastní hudební  projekt a přinese dětem nové CD plné písniček pod názvem „A kdy už tam budem?“.
Pískomil se vrací je netradiční název skupiny, která má kořeny v seskupení Kašpárek v rohlíku. S autory většiny písniček – Ondřejem Pečenkou, Karolínou Dytrtovou, Kristýnou Kudrnáčovou a Filipem Nebřenským – hostuje naživo také Radek Banga (Gipsy.cz)nebo Michal Dalecký. A jak již název většině rodičů napovídá, album s názvem A kdy už tam budem? je určeno především (ale nejenom) pro poslech v autě, pro milé krácení dlouhé chvíle při jakkoliv náročné cestě.
Jak vznikl Pískomil a jeho písničky? Popisuje jeden z autorů Ondřej Pečenka: „ Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy.Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál.“
Zajímavostí poťouchlého alba, kterým provádí hlas z autonavigace a neposedné děti, je například zpověď známého zpěváka Radka ‚Gipsy‘ Bangy coby tříměsíčního batolete (Já jsem tady!) nebo punková revolta nezletilých dětí (Dospělácká). Album vzniká ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka a vyjde ve vlastní produkci kapely Pískomil se vrací. Jeho výtvarná podoba je dílem ostravské výtvarnice a animátorky Teréz Nývlt. Nadživotní, koncertní podobu Pískomila zpracoval výtvarník a řezbář Jan Suša, kostýmy pro kapelu navrhl Jakub  Skřepský.
Členové kapely Pískomil se vrací:
Kristýna Kudrnáčová – herečka a zpěvačka, objevila se také v rockové opeře Antigona či lyrikálu Kudykam. Je členkou pohybového divadla Veselé skoky.
Karolína Dytrtová –        věnuje se produkci Pískomila a s Kristýnou Kudrnáčovou kabaretnímu projektu Myštet.
Filip Nebřenský –            multiinstrumentalista a člen hudební skupiny Hm…, Kašpárek v rohlíku.
Ondřej Pečenka –           autor projektu Folk3mail, zakládající člen a kapelník skupiny Kašpárek v rohlíku.
Hosté kapely: Radek Banga, Michal Dalecký, Tonička a Bětka Nebřenských
Promofoto autor: Jindřich Minařík, grafické zpracování: Daniel Oravec
Veškeré informace o skupině Pískomil se vrací naleznete na www.piskomilsevraci.cz

 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA