Skotské Hry Sychrov 2010

Datum konání : 20.8. – 21.8.2010
Místo konání : Státní zámek Sychrov

Již podesáté, a to od 20. do 21. srpna 2010 od 20.00 hodin (letos poprvé se jedná o dvoudenní festival!) ovládnou Skoti státní zámek Sychrov, kde se budou konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska a které patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě – Skotské hry Sychrov.
A co návštěvníky během celého dne čeká?
klasické skotské těžkoatletické soutěže, jichž se můžete i zúčastnit a poměřit si síly s profesionálními závodníky ze Skotska – a případně vyhrát některou z hodnotných cen,dětské soutěže v průběhu celého dne,ukázka a výuka skotských tanců, kterou povedou taneční skupiny Caledonian Club a Silmarion ,tradiční i netradiční skotská a irská hudba v podání interpretů z České republiky i zahraničí,
mezinárodní soutěž skotských dudáků – Silver Reed
divadelní představení pro děti,
historické tábory s pravidelnými ukázkami a přednáškami,
výstava britských historických vozidel
šermířské souboje,
ukázky letu cvičených dravých ptáků,
ukázky tradičního skotského sportu – golfu s možností vyzkoušení
prodejní stánky, kde můžete zakoupit tradiční i moderní skotské stříbrné šperky, objednat si skotský kilt (sukni), hudbu, či si pouze koupit něco drobného na památku,
whisky festival – ochutnávky z několika desítek druhů skotské whisky, a to jak single malt, tak i blended
Během večerního programu se pak budete moci zaposlouchat do podmanivých tónů tradiční skotské hudby v podání předních světových i českých interpretů skotské hudby.
Po zkušenostech z předchozích let budou pro návštěvníky připraveny dostatečné parkovací kapacity v okolí zámku. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou přijet dříve či odjet později, bude od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna připraveno několik variant ubytování v blízkosti státního zámku Sychrov.
Cena vstupenky činí 400,- Kč na oba dny (v předprodeji od 15. března 2010 do 30. června 300,- Kč, od 1. července do 25. srpna 350,- Kč)
Cena rodinného vstupného (dva dospělí, dvě děti nad 125 cm) činí 900,- Kč (v předprodeji od 15. března 2010 do 30. června 700,- Kč, od 1. července do 25. srpna 800,- Kč).
Jednodeníí vstupenka je v cené vstupenky dvoudenní (viz výše).
Předprodej bude ukončen 17. srpna 2010.
Kontakt:
Zámek, Sychrov
kilt@seznam.cz
www.skotskehry.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama