Ski Areál Zadov – Šumava

S dětmi na Zadov


Pokud právě nyní přemýšlíte o zimní dovolené, nebo už vybíráte a hledáte místo, kam vyrazit na lyže, kde by si vaše děti mohly osvojit svoje první lyžařské dovednosti, místo s krásnou přírodou, horským sluníčkem, dobrou kávou a zázemím, jistě byste měli kouknout na Šumavu. Přesněji do Ski areálu Zadov.
Zimní dovolená v tomto šumavském středisku bude skvělou volbou pro vás i vaše děti. Lyžařské středisko svojí polohou severního svahu a členitostí se radují lyžaři všech věkových kategorií – od těch nejmenších začátečníku až po starší obratné jezdce. Zejména začátečníkům se zde dostane profesionálního přístupu od místní lyžařské školy s dlouholetou praxí, a pokud ještě nemají své vybavení, určitě ocení lyžařskou půjčovnu a servis. Zdejší instruktoři jsou pravidelně proškolováni, takže nehrozí neprofesionální přístup. Po absolvování lekcí děti odcházejí spokojené a natěšené na další hodinu. A rodiče? Pokud nechtějí lyžovat, tak jistě ocení během výuky svých dětí lehátka u bufetu v dolní části sjezdovky, kde si při slunečných dnech a při pití Bombardina na lehátku budou připadat jak v Italských Alpách. Sluneční paprsky míří do spodní části sjezdovky po celý den a vaše denní dávka vitamínu D tak bude splněna během pár minut – neskutečný balzám na duši. Pozor si však musíte dávat na přílišné ,,zabřednutí“ do rozjímání na lehátku s nasazenými slunečními brýlemi na očích. Sluneční paprsky odrážející se od sněhové pokrývky jsou zrádné.

Zadov ale není jen o sjezdovém lyžování. Také fanoušci běžeckého lyžování si zde přijdou na své. Nenáročný terén okolní přírody, perfektně a pravidelně upravované stopy na vaší tváři vykouzlí úsměv. Zejména v zimním azurovém rázu počasí doporučujeme ,,doběžkovat“ na 2,5Km od areálu vzdálenou Zlatou Studnu. Třpytící se zasněžený palouček od slunečních paprsků uprostřed lesa vás jen tak nepustí domů. Nejen Zlatá Studna, ale například i nedaleké Zhůří (a další místa), okouzlí svojí pohodou a klidem.
Z lyžařského areálu odjíždíte odpočinuti s hnědým obličejem a kolegové v práci vás jistě budou podezírat z dovolené někde v tropech. Pravidelným sledováním medií na sociálních sítí Ski areálu Zadov a webových stránek www.lazadov.cz budete mít vždy čerstvé informace pro naplánování týdenní dovolené, nebo jednodenního výletu jak na sjezdovku, tak na běžeckou stopu. Aktuální záběry naleznete i na www.holidayinfo.cz a v pořadu Panorama na ČT4sport.
Šumava je krásným kouzelným místem pro zimní i letní dovolenou, kam se jistě budete chtít vracet a areál Zadov je toho důkazem.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama