Shaolin Kung Fu – Svatý vrch

Shaolin Kung Fu – Svatý vrch
ZLÍN – SH NOVESTA, neděle 9. 11. 2008 od 18 hod.
BRNO – Městská hala sportů, Vodova ul., pondělí 10. 11. 2008, od 19 hod.
Jde o fascinující dvě hodiny, které poukazují na lidskou odolnost, podstatu ovládání sama sebe a poskytují Vám přehled o rozvíjení nejvýznamnějších kultur v Číně.
Program oslovuje všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé a zároveň potvrzuje, že mysl je schopna ovládat lidské tělo. Dominantní cvičení byla nastudována přímo v Číně a přímo před Vašima očima ho předvedou staří učitelé a studenti „Shaolin“, kteří žíjí podle přísných pravidel Zen – buddhismu. V novém programu se ukázky bojových umění Kung Fu střídají s cvičeními Taichi, do kterých mnichové zapojují i publikum.

Shaolin mniši vyprodávají hlediště a fascinují svým uměním a jednáním. Jsou nepochybně skvělými herci a odvádějí vždy výkon hodný profesionálních sportovců. Věkové rozpětí mnichů je od 10 do 80 let. Čínský oficiální názor nám dokladuje, že mniši z kláštera Shaolin jsou žijícím důkazem jednoho z 10největších pokladů čínské historie. Jsou inspirací pro japonské a hollywodské filmové režiséry, účinkují v hlavních TV zábavných programech světa a shlédlo je přes 3 miliony diváků. Jejich umění se stalo základnou pro celosvětovou popularitu bojových umění a sportů.
Při vystoupení jim kolem hlav a rukou létají ostří mečů, pokládají se s absolutním klidem ve vodorovné poloze na ostří kopí, pokládají se na ostré hroty hřebíků, lámou o sebe předměty.
Shaolin vystoupení je po světě mnoho, ale jen jedno je originální. Originál vystoupení Shaolin lze spatřit jen v podání těchto mnichů. Studenti Shaolinu trénují 15 až 20 roků než dosáhnout mistrovství. Závěrečná zkouška je mistrovským dílem cvičení s jednou s 18klasických zbraní.
Máme tu čest Vám nabídnout jedinečné vystoupení a krásný zážitek, při kterém se každý z nás zamyslí nad sebou samým a věcmi okolo nás, o kterých ani možná netušíme, že existují.
Přece si nenecháte ujít toto vystoupení a vtažení do děje na vlastní kůži.
Odkazy: www.shaolin.cz
Zdroj: www.kdykde.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama