REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Sezóna Čistých festivalů 2023 startuje 

Během června se naplno rozjíždí sezóna letošních hudebních festivalů, mezi kterými bude i letos několik desítek akcí ve spolupráci s projektem Čistý festival. Návštěvníci tak mohou v rámci nich třídit odpad a užít si bohatý doprovodný program. Za zmínku stojí, že jen v loňském roce vytřídili návštěvníci Čistých festivalů na 42 000 kg odpadů!  

Projekt Čistý festival spadá do edukativních aktivit Autorizované obalové společnosti EKO-KOM a kromě toho, že pomáhá udržovat čisté festivalové areály a zajišťovat edukaci v oblasti třídění a recyklace odpadu více než 15 let, probíhá pod jeho hlavičkou v rámci festivalů celá řada dalších aktivit.       

Návštěvníci mohou na stáncích Čistého festivalu získat recyklované odměny za odevzdaný odpad, na vybraných festivalech si mohou užít koncerty na REC.stage s hudebními objevy, které vybrali fanoušci. V takzvané Třídílně si mohou vyrobit z odpadu hudební nástroj či jiné zajímavé výrobky. Více se o projektu Čistý festival dočtete na www.samosebou.cz/2023/06/07/co-chysta-projekt-ciste-festivaly-2023-a-soutez-o-vstupenky/.

REKLAMA

Pod hlavičkou Čistých festivalů se letos můžeme těšit na desítky hudebních akcí. Červnový festivalový kalendář zahájil rodinný festival Jam Rock v Letohradu, kde si fanoušci mohli užít kapely jako Nazareth, Tata Bojs, Vypsanou Fixou nebo Tři sestry. Na Sweetsen Festu, na který je vstup zdarma probíhají finanční sbírky pro humanitární organizace jako ADRA, Charita nebo Podané ruce. 

Projekt Třídíme v přírodě zpestří výlety soutěží!

Češi jsou národem mnoha „tváří“. Holdujeme cyklistice, houbaření, chalupaření a velmi oblíbená je i turistika. Zásluhu na tom má, mimo jiné, i perfektní systém značení turistických tras, který je uznávaný a obdivovaný po celém světě. A krásy české přírody vyzdvihuje i online průvodce Čistou přírodou, který již několik let mapuje turistické trasy na území ČR.

REKLAMA

Jedná se o jeden z outdoorových projektů, za nímž stojí Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Jeho cílem je ukázat jednak na krásy české přírody, zároveň má výletníky upozornit na zásady slušného chování v přírodě. Správný výletník jistě ví, že odpady, které na výletě vyprodukuje, si s sebou z přírody také odnese. A projekt Čistou přírodou mu v tom pomůže.  Ve svých mapách se totiž, mimo jiné, zaměřuje na místa, kde je po cestě možné vyprodukované odpady vytřídit. 

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA